20.08.2016 19:00 CET
0 : 1
(0:1)

FK Senica - ŠPORT Podbrezová 0:1

Výsledkovo výnimočná jeseň pre Podbrezovú pokračuje. Železiari tentoraz zdolali domácu Senicu najtesnejším rozdielom 1:0 (1:0).

Už v druhej minúte v situácií dvoch proti dvom vysunul Bernadina pred Šullu Breznaníka a navrátilec v zostave Podbrezovej zaznamenal prvý a jediný gól zápasu - 1:0 pre hostí. V dvanástej minúte Podio získal loptu v strede poľa, posunul ju na voľného Viazanka, ktorý sa s ňou dostal až k Šullovi. Útočník Horehroncov namiesto prihrávky zvolil zakončenie. Brankár Senice zasiahol a pred bránkovou čiarou už nedokázal doraziť Bernadina. V 26. minúte dostal vysokú loptu pred šestnástku Kochan a nabil na volej Breznaníkovi. Rana bývalého reprezentanta mierila pod brvno, Šulla ju ale vyrazil nad. V nadstavenom čase prvého dejstva center spadol na hlavu Kratochvíla v šestnástke. Veľká príležitosť na vyrovnanie v podaní Seničana skončila tesne vedľa. Hostia boli v prvom polčase lepším tímom, ale strelili len jediný gól. Zásahov mohlo byť viac, ale keď nepadli, trestať v závere mohli domáci.

Po hodine hry sa Breznaník ocitol úplne sám na hranici šestnástky, vystrelil a trafil tyč. Následná dorážka našla iba bočnú sieť. V 68. minúte dostali hostia roh do bezpečia, ale na nohu Březinu, ktorý namieril veľmi vysoko nad. V 88. minúte Šafranko pri pokuse udržať loptu v hre odkopol rohovú zástavku. V nadstavenom čase ten istý hráč nestihol center na hranicu malého vápna, a tak nemohol pridať poistku pre svoj tím. Senici sa skórovať nepodarilo, a na domácej tráve preto podľahla novému lídrovi Fortunaligy Podbrezovej tesne 0:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu