19.05.2017 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

FK Senica - Spartak Trnava 1:0

V 32. kole Fortunaligy vyhral FK Senica nad Spartakom Trnava jediným gólom stretnutia 1:0 (0:0) a červenočiernych tak definitívne pripravil o pohárové nádeje.

Úvodnú polovicu polčasu mierne dominovali červeno čierni. Tí mali mali loptu viac vo svojej moci. Viacero štandardných situácií však gólový efekt neprinieslo. V šanci sa v 24. minúte ocitol Jirka, ktorého snahu eliminoval brankár Plach. V druhej polovici polčasu sa hra vyrovnala. Do útoku sa tlačili už aj domáci. V 25. minúte po štandardnej situácii Seničanov bola trma-vrma v pokutovom území hostí. Viacero zakončení, ani to posledné Šašinkovo, ku gólu neviedlo. V 41. minúte vystrelil hosťujúci Halilovič a Plach loptu vyboxoval.

Druhý polčas vyznel lepšie pre Záhorákov, ktorí si vypracovali štyri gólové šance. V 49. minúte mohol otvoriť skóre duelu po prihrávke Briganta Pajer. Sám pred brankárom prestrelil. V 69. minúte po Kratochvílovom centri zahlavičkoval osamotený Šašinka. Brankár Jakubech efektne zakročil a vyrazil na roh. Hneď z následného roku padol rozhodujúci gól zápasu. Po Brigantovom rozohraní štandardnej situácie a Pajerovom priťuknutí na zadnú žrď prestrelil Jakubecha Kováč - 1:0. V závere Yilmazava hlavička išla tesne nad a Tambeho gól neplatil pre ofsajd. V 90. minúte mali Seničania z brejkovej situácie ďalšiu tutovku. Po prihrávke Briganta bol v zakončení znova Pajer, ale aj tentoraz zo súboja vyšiel víťazne Jakubech. Seničania tak dosiahli jubilejné sté víťazstvo v najvyššej súťaži, keď Trnavu porazili 1:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk