24.09.2016 19:00 CET
0 : 1
(0:1)

FK Senica - Spartak Trnava 0:1

Dôležité body získala na Záhorí Trnava. Zdolala Senicu tesne o jeden gól, postaral sa o to po dorážke vlastnej strely Bello. Oba tímy dohrávali o jedného hráča menej, napokon ale všetky body putujú do slovenského Ríma.

Tímy si prešli prvotným vzájomným oťukávaním, aby sa následne začalo hrať aj pred bránami. Dobrú šancu mal Bello už po dvadsiatich minútach, ale sľubnú strelu v páde mu Šulla končekmi prstov vyrazil na roh. Turyna v 28. minúte skúsil hlavičkovať, no mieril tesne vedľa brány. Březina potom skvele zasiahol pri úniku Bella, črtala sa totiž veľká príležitosť hostí na zmenu skóre. Trnava bola lepšia a napokon si aj prišla po svoje ovocie. Aktívny Bello po polhodine hry napálil loptu do žrde, čo Šulla síce sledoval, ale potom sa už nestačil presunúť do druhej strany a ten istý hráč svoju strelu dorazil do siete - 0:1. Do konca polčasu sa podstatné veci už na ihrisku nediali, no to fanúšikovia netušili, čo sa bude diať po prestávke.

Zvýšiť skóre mohol teda po pauze Tambe, ale zoči-voči brankárovi z uhla neuspel. Následne sa do listiny strelcov nezapísal ani Jirka, hoci jeho strela mala viac ako nadpriemerné parametre. Mieril však tesne vedľa svätyne. V 51. minúte nevyrovnal Kratochvíl, Jakubech bol na svojom mieste a komplikácie nedopustil. Viac sa pred bránou ukazovala naďalej Trnava, ale postupne už musela mylieť aj na defenzívu. A o to viac, keď v 68. minúte skončil predčasne po dvoch žltých kartách Godál. Turyna to následne chcel využiť, ale v dobrej pozícii po odrazenej lopte mieril volejom len slabo do zeme, čo Jakubecha nemohlo prekvapiť. Desať minút pred koncom nedal gól Březina, jeho priamy kop neslávil úspech a Seničanom už dochádzal dych. Hostia urputne bránili v oslabení, ale napokon o jedného menej dohrávala aj Senica. Březina za faul lakťom šiel taktiež predčasne pod sprchy a svojim spoluhráčom rozhodne nepomohol. Záverený tlak sa nekonal, hostia neinkasovali a tri body tak putujú do Trnavy.

Autor: Ľubomír Hudačko