11.03.2017 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

FK Senica - Slovan Bratislava 0:1

Senica nezopakovala trojbodové výsledky so Žilinou a Trnavou a na domácej pôde prehrala s druhým Slovanom 0:1 (0:1).

V úvodnej štvrťhodine mal loptu na kopačkách častejšie Slovan. Ani jedno mužstvo si vážnejšiu príležitosť nevytvorilo. Potom sa osmelili aj domáci. V 22. minúte sa protiútokom dostali do príležitosti belasí. Po pravej strane unikol Čavrič a Šušolík ho zastavil za cenu faulu. Rozhodca Prešínský ukázal na biely bod a Vittek otvoril skóre - 1:0. Záhoráci sa dostať do príležitostí skúšali najmä centrovanými loptami. Po dlhom nákope zbieral loptu ďaleko od svojej brány Mucha a senickí diváci sa dožadovali odpískania ruky mimo šestnástky. V prvom polčase boli zverenci Ivana Vukomanoviča dominantnejší v držaní lopty.

Hneď v úvode druhej časti sa do príležitosti po ponechanej výhode dostával Priskin. Hľadal ešte nabiehajúceho spoluhráča, ale loptu usmernil na roh Pillár. Druhý polčas mal pomerne vysoké tempo. Najprv na dvakrát skúšal Šullovu pozornosť Savičevič, potom prestrelil Muchovu bránu Bališ. Vzápätí v ďalšom protiútoku mohli udrieť hostia. Hlavičku z bezprostrednej blízkosti Oršula trafil do náručia kapitána Senice Šullu. Po dvadsiatich minútach druhej polovice hľadal za obranou Kubík Čavriča, no ten bol pri lopte neskôr ako Šulla. Keď sa presadzoval Brigant, jeho strelu vyrazil Mucha k Šašinkovi, ktorý ju nedokázal doraziť do brány. Šesť minút pred koncom loptu od Briganta dostal Šašinka a minul bránu. O minútu pálil z diaľky Bališ do miesta, kde čakal Mucha. V 87. minúte domáci zakombinovali opäť. Brigant s Kosorinom pripravili loptu pre Kováča. Hoci sa presadil, rozhodcovia odmávali postavenie mimo hru. Rozhodca Prešinský ukončil zápas ešte 30 sekúnd pred uplynutím dvoch nadstavených minút. FK Senica prehrala v 23. kole s bratislavským Slovanom 0:1. Ten skresal náskok vedúcej Žiliny zo zimných dvanásť bodov na päť.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk