19.11.2016 17:00 CET
1 : 3
(1:1)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 1:3

V 16. kole podľahol FK Senica na domácom trávniku posledným Zlatým Moravciam - Vrábľom pomerne jednoznačne 1:3 (1:1).

ViOn-u gólovo vyšiel vstup do zápasu. Už v piatej minúte otvoril skóre stretnutia Bariš, keď si nabehol dovnútra šestnástky po dlhom autovom vhadzovaní a pohotovým zakončením prekvapil všetkých, vrátane domáceho kapitána Šullu v bránke - 1:0 pre hostí. Domáci sa do zápasu vrátili o päť minút. Vtedy priamy kop Pirula nasmeroval hlavou do siete Pillár - 1:1. Senica po góle ožila a hrozila najmä vďaka štandardným situáciám. Na roh si nabehol Kopičár, Kováčovu bránu však prehlavičkoval. Po štvrťhodine hry si na dlhý center nabehol Varga, ale ani on nemieril hlavou presne. V 22. minúte vyzvŕtal Weriton Pintéra, ktorý Brazílčana zastavil v pokutovom území za cenu faulu. Loptu na biely bod si postavil Pirulo, no Kováč loptu vyrazil a na roh vytesnil aj dorážku Vargu. O šesť minút prišli hostia o zraneného stopéra Karlíka. V 34. minúte vysunul Pirulo Ebwelleho, pri lopte bol však skôr brankár Moraviec Kováč. Desať minút pred prestávkou vnikol do šestnástky domácich Boszorád, v dobrej pozícii prekopol bránu. Vzápätí mohli skórovať domáci, keď v protiútoku unikal Ebwelle a hľadal dobrou spätnou prihrávkou Pirula. V poslednej chvíli sa vrátil Kapor.

V úvode druhého polčasu vystihol Paixao chybnú rozohrávku a poslal do šance Gešnábela. Toho však v pokutovom území fauloval Varga a hostia kopali penaltu. Kapitán hostí Orávik nezaváhal a zvýšil na 2:1 pre Moravce. V 61. minúte mal veľkú šancu Weriton, no vychytal ho Kováč. O chvíľu využil zaváhanie Kapora s Kováčom Weriton, ktorý vypichol loptu a na hranici pokutového územia ho zastavil hosťujúci brankár. Na prekvapenie divákov dostal žltú kartu za filmovanie domáci hráč. V závere prišiel ležérne o loptu Delgado a Paixao využil jeho zaváhanie k pohodlnému skórovaniu - 1:3.

ViOn Zlaté Moravce - Vráble zvíťazil na pôde FK Senica presvedčivo 3:1 (1:1) a pomohli si tak v boji o záchranu.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk