03.12.2016 17:00 CET
1 : 1
(0:1)

FK Senica - DAC Dunajská Streda 1:1

V 18. kole remizovala Senica s rozbehnutou Dunajskou Stredou 1:1 (0:1), keď hlavný arbiter neuznal hosťom ďalšie dva góly.

Stretnutie začalo rovnako ako na ďalších štadiónoch minútou ticha ako prejavom úcty obetiam leteckého nešťastia brazílskeho tímu Chapecoense a zároveň uctením si pamiatky zosnulého bývalého hráča a trénera SH Senica Emila Trusku. Hneď v úvode duelu Slávika preverili domáci hlavičkou po priamom kope. Lopta skončila v náručí hosťujúceho gólmana. Vo štvrtej minúte musel opäť zasahovať brankár DAC, po Pirulovej prihrávke za obranu vybehnutím zabránil zakončiť Weritonovi. Hráči zo Žitného ostrova pohrozili prvýkrát po desiatich minútach z priameho kopu. Vtedy pálili vedľa ľavej žrde. O dve minúty sa skóre na pravej strane dostal loptu Živkovič, poslal ju do ohňa a Németh rozvlnil sieť - 1:0 pre DAC. Po góle sa žltomodrí mierne stiahli. Za Senicu zakončovali Březina a Pillár. Pri hre medzi šestnástkami divákovo rozohrieval len hlučný kotol fanúšikov DAC-u.

Druhý polčas sa spočiatku podobal prvému. Dunajská Streda v bloku bránila, Seničania kombinovali nepresne. V 57. minúte poslal Weriton center do šestnástky, situáciu ale pred Guillem brankár hostí v spolupráci s Hukom vyriešil. Domáci sa postupne začali tlačiť viac pred Slávika. Strely Mráza a Ebwelleho nemali dostatočnú razanciu ani presnosť. Záhorákom nepomohol ani závar po rohovom kope v 68. minúte, kedy Varga neprepálil bránicu hradbu tiel v žlto - modrom. O desať minút prenikajúceho Weritona zastavil Michalík za cenu faulu. Z následného priameho kopu sa tvrdou strelou presadil Březina - 1:1. Hostia potom ožili, žiadnu vážnejšiu šancu si však mužstvá nevypracovali. Aj druhýkrát v tejto sezóne skončil zápas týchto súperov nerozhodne.

FK Senica remizoval s DAC-om Dunajská Streda 1:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk