08.04.2017 17:00 CET
1 : 2
(0:1)

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 1:2

V 26. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže podľahol ViON na domácom trávniku Michalovciam 1:2 (0:1).

Pre Zemplín to bola iba druhá výhra na súperovom ihrisku v sezóne. Stretnutie tabuľkových susedov vyzeralo dlho nemastno neslano. Hralo sa medzi pokutovými územiami, s množstvom osobných súbojov a minimom pokusov o zakončenie. Skóre mohli napriek tomu otvoriť domáci, a to v jedenástej minúte. Pintérovu strelu z priameho kopu zastavilo brvno Macejovej brány. Už o minútu po tejto situácii Pintér vyrobil hrúbku, Serečin išiel sám na Kováča a s prehľadom poslal loptu polovysokou strelou k ľavej žrdi - 0:1. Domácim sa nedarila kombinácia. Jednogólové vedenie pre Východniarov priniesla jediná strela medzi žrde v prvom polčase.

Do druhej polovice nabehli hráči domáceho celku aktívnejší. V 52. minúte vznikol závar v pokutovom území, ale Pepe ani Kostadinov loptu za Macejov chrbát nedostali. V 58. minúte Pepe nabil striedajúcemu Machučovi, no ten z hranice šestnástky mieril tesne vedľa. Hostia sa snažili o rýchle kontry. Po hodine hry po jednej z nich Leškovu strelu z rohu šestnástky Kováč vytesnil na roh. V 69. minúte sa uvoľnil Kostadinov, brankár hostí stál však namieste. Tlak domácich silnel, v 79. minúte Mateusovu strelu z rohu malého vápna odvrátil Kavka. V 83. minúte po kombinácii domácich Oliveira vysunul Kostadinova, ktorý už pred Macejom nezaváhal - 1:1. O minútu nato sa rútil sám na bránu Privat Yao, ktorého v poslednej chvíli skrižoval jeden z obrancov hostí. V nadstavenej minúte zápasu striedajúci Šimčák strelou do odkrytej bránky rozhodol o víťazstve Michaloviec v Zlatých Moravciach pomerom 2:1.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk