26.11.2016 17:00 CET
3 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Tatran Prešov 3:0

Sedemnáste kolo nedopadlo pre doposiaľ predposledný Prešov dobre. Na pôde posledných Zlatých Moraviec prehral Tatran vysoko 0:3 (0:1) a ocitol sa na dne tabuľky.

V takzvanom šesťbodovom zápase o predposledné miesto Fortunaligy boli od úvodu aktívnejší domáci. V druhej minúte presnú strelu de Oliveiru Talian vyrazil. Na opačnej strane sa v dobrej pozícii ocitol Ashiru, v koncovke však úspešný nebol. Príležitosťou na otvorenie streleckého účtu bola tiež situácia z 20. minúty, keď po zmätku v pokutovom území zelenobielych Boszorádovu hlavičku k pravej žrdi Talian dokázal vytesniť. V 32. minúte sa uvoľnil Gešnábel, ale jeho prudký center na hranici päťky zastavila Dzuríkova ruka. Pokutový kop bez problémov premenil Orávik. V 36. minúte mohlo byť už 2:0, ale Válovčan zoči-voči Talianovi namieril iba do neho.

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil a dopredu sa tlačili najmä domáci. V 49. minúte zakončoval Válovčan. Jeho prudká strela z uhla tesne minula priestor troch žrdí. V 65. minúte poslal ideálny center na hranicu malého vápna Boszorád a de Oliveira hlavičkou tesne minul ľavý roh prešovskej brány. Skóre sa opäť menilo v 68. minúte. Do veľkého vápna sa predral Boszorád , presnou prihrávkou našiel osamoteného Orávika, a ten pohotovou strelou z prvej zvýšil náskok ViOnu na 2:0. Pokusy hostí na kontry končili prevažne pred šestnástkou. V 79. minúte rozvlnil sieť Boszorád, ktorý presnou strelou k žrdi upravil na 3:0. V závere mohol zavŕšiť hetrik Orávik, no v dobrom postavení mieril tesne mimo. Po jednoznačnom víťazstve ViOnu si obe mužstvá vymenili postavenie v aktuálnej tabuľke Fortuna ligy.

ViOn Zlaté Moravce - Vráble zvíťazil nad 1. FC Tatran Prešov vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk