15.04.2017 15:00 CET
2 : 1
(1:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 2:1

ViOn Zlaté Moravce porazil v 27. kole Fortunaligy na domácej tráve FK Senica 2:1 (1:0) a odskočil poslednému Prešovu opäť na štyri body.

Od začiatku sa hralo rýchlo a bojovne. V piatej minúte sa v dobrej pozícii ocitol Brigant. Z uhla namieril do bočnej siete. Na opačnej strane sa na hranici šestnástky uvoľnil De Oliveira. Jeho strela tesne minula ľavú žrď. V desiatej minúte Machuča z pravej strany rozohral štandardnú situáciu a Bariš z hranice šestnástky trafil presne - 1:0. V 24. minúte zakončoval z 25-tich metrov Šušolík, keď minul pravý horný roh Holecovej bránky. V závere prvého polčasu Brigant z ôsmich metrov prestrelil bránu.

Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Slabá tisícka divákov videla akurát tak veľa osobných súbojov, nedovolených zákrokov a nepresných kombinácií. V 54. minúte z diaľky strieľal Karlík a Šullovi narobil problémy. V 59. minúte sa k lopte dostal Blažek a zblízka poslal loptu za chrbát Holeca - 1:1. Z následného útoku zakončoval Pepe a z dvanástich metrov prestrelil. V 82. minúte mal príležitosť rozhodnúť o výsledku striedajúci Privat Yao. Center Orávika poslal hlavou tesne nad. V 90. minúte zachránil svoj tím Šulla, keď zachytil gólovú hlavičku Kapora z troch krokov. Nekompromisnou strelou rozhodol v nadstavenom čase Kapor - 2:1. ViOn Zlaté Moravce získal tri body v zápase s FK Senica, ktorý zdolal 2:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk