13.08.2016 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 0:1

Piate kolo Fortunaligy sa vzhľadom na priebeh zápasu skončilo prekvapením, keď FK Senica porazila domáce Zlaté Moravce o jediný gól 1:0 (0:0).

V siedmej minúte sa skóre mohlo meniť prvýkrát. Z pravej strany centroval Orávik, na pas nabehol Válovčan a jeho hlavička skončila na pravej žrdi brankára Šullu. V 17. minúte unikol obrane súpera striedajúci Turyna. V poslednej chvíli ho zastavil obranca Ranko, čím zabránil zmene skóre. V 41. minúte došlo vzácne aj na gólovú šancu. Domáci krajný obranca Boszorád vletel do šestnástky a aj zakončil. Šulla ale dobre vybehol a strelu zneškodnil. Prvý polčas veľa futbalovej krásy neponúkol. Moravce mali viac z hry, ale ich aktivita ku gólu neviedla.

V 61. minúte spadol v pokutovom území Senice Kostadinov po zákroku, ktorý z tribúny vyzeral ako jasný faul. Domáci si pýtali pokutový kop, ale hlavný rozhodca posúdil zákrok Blažka ako čistý a penalta sa nekopala. V 71. minúte nečakane udrelo na druhej strane. Napriek tomu, že po celý zápas nemala gólovú šancu, išla partia hráčov zo Záhoria do vedenia. Turyna využil veľkú chybu domácich obrancov a prekonal Kováča - 1:0 pre hostí. V 83. minúte zahrával priamy kop Březina a prekvapil kompletne celý štadión. Kováč loptu púšťal mimo ihriska, ale tá napokon narazila do ľavej tyče. V nadstavenom čase Moravce predsa len dostali loptu do siete, ale ešte predtým, ako ju Ranko umiestnil do brány, bol v ofsajde striedajúci Gešnábel.

Moravce mali v dnešnom dueli územnú prevahu, hrali lepšie ako súper, ale napriek tomu schádzali z ihriska bez bodu. Záhoráci vyhrali tretíkrát za sebou, Zlaté Moravce naopak zaznamenali tretiu prehru. ViON Zlaté Moravce prehral s FK Senica 0:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu