07.05.2017 17:30 CET
1 : 2
(1:0)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:2

V 30. kole Fortunaligy vyhral aj ďalší z pohárových ašpirantov DAC Dunajská Streda, ktorý zdolal domáci ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:1).

V úvodnom dejstve boli očividne aktívnejší domáci hráči. Vo štvrtej minúte rozohral Orávik štandardnú situáciu, na center vyskočil Kapor a Slávik jeho hlavičku kryl. Vo ôsmej minúte Kapor z hranice malého vápna hlavou netrafil odkrytú polovicu brány DAC. Po polhodine hry sa Živkovič ocitol zoči-voči Kováčovi, ale koncovku nezvládol. Z následnej kontry prišla čistá príležitosť ViOnu. Válovčanovu strelu Slávik vyrazil a následnú dorážku Ewertona z bránkovej čiary vyhlavičkoval Kocsis. V 35. minúte Ewerton posunul Orávikovi. Jeho technická strela skončila na ľavej žrdi. V 37. minúte po závare v pokutovom územi skóroval Pintér - 1:0. V závere polčasu Ewerton ani z troch metrov nevedel loptu dopraviť do prázdnej brány.

V 57. minúte došlo k nepríjemnej zrážke hlavami medzi Kaporom a Pačindom. Domáci stopér opustil ihrisko na nosidlách. V 65. minúte striedajúci Kostadinov uvoľnil Válovčana, ktorý išiel sám na bránu, ale zakončil mimo pravej žrde. V 83. minúte Ljubičič prudko vystrelil, Kováč loptu vyrazil, ale Ljubičič ju už dorazil do brány - 1:1. V 88. minúte Pačinda po centri Davisa hlavou poslal loptu za Kováčov chrbát - 2:1 pre DAC. ViOn Zlaté Moravce podľahol DAC Dunajská Streda 1:2 (1:0).

"My sme hrali fantasticky už v Prešove a aj dnešný zápas bol výborný. Nemám chlapcom čo vyčítať, do polčasu to mohlo byť skutočne tri - štyri nula, hostia si nevypracovali prakticky žiadnu šancu. Chlapci v kabíne plačú, že prvý gól bol z ofsajdu a víťazný po faule na Orávika, mne však neprináleží hodnotiť výkon rozhodcu," skonštatoval tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek.

"Musím úprimne povedať, že futbal býva niekedy brutálny. Po prvom polčase mohlo byť kľudne 4:0. Na zápas sme prišli veľmi sústredení, avšak so začiatkom stretnutia sa to zmenilo. Do druhého polčasu som išiel do rizika, prestriedal som, riskoval som hlavne s Mervóom, ktorý nie je úplne fit. V závere sme sa vrátili do stretnutia. Bojovnosť bola dnes nad taktikou a dokázali sme preto tento zápas otočiť," hodnotil priebeh aj Jarábkov náprotivok na lavičke DAC-u Csaba László.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk