10.09.2016 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:1

Vo ôsmom kole Fortunaligy remizoval domáci ViOn Zlaté Moravce s Dunajskou Stredou 1:1 (0:0), keď oba góly padli v druhom polčase.

V siedmej minúte Pačinda našiel centrom hlavu Pintéra. Ten loptu neodvrátil ideálne, a tak spoza vápna mohol páliť Štepanovský, ktorý mieril nepresne. V desiatej minúte Szarka vyslal krížny center na nabiehajúceho Pačindu, ktorý zakončoval v páde a Kováča aspoň vystrašil. Lopta o niekoľko centimetrov minula ľavú žrď. V 14. minúte sa k príležitosti dostali hostia. Ákos Szarka sa vyhol ofsajdovej pozícii a svoju šancu prepásol. V 17. minúte Zlatomoravčania zakončovali presnejšie. Ich prvú strelu medzi tri žrde vyslal Kostadinov, avšak Tofilovski bol pozorný. V 31. minúte Szarka strieľanou prihrávkou vysúval Štepanovského a v obrane zakročil Kapor. V 36. minúte mal veľa priestoru na spracovanie a zakončenie Pambou. Napriek tomu trafil len bočnú sieť. V 40. minúte Konnsimbal vo vzdušnom súboji zasiahol Tofiloskeho do tváre a s gólmanom hostí to chvíľu vyzeralo veľmi zle. V zápase však napokon pokračoval.

V 50. minúte sa domáci celok ocitol v dobrej príležitosti a pýtal si aj pokutový kop. To mu nevyšlo, no penalta sa pískala len o chvíľu neskôr. V 56. minúte si loptu na biely bod postavil Orávik a poslal ju k ľavej žrdi Tofiloskeho brány; gólman sa hodil k pravej. Domáci sa tak ujali vedenia 1:0. V 58. minúte ViOn doplatil na odrazenú loptu, na ktorú zdarne zareagoval Sarr - 1:1. Už v 61. minúte mohol ten istý hráč pridať druhý gól. Kováč náročným zákrokom vytlačil na roh. V 70. minúte zahrávali Moravce priamy kop zo 17-tich metrov, no skóre sa nemenilo ani tentoraz. V nadstavenom čase zakončoval ešte Karlík a jeho projektil v podaní ľavej nohy bol nepresný.

Zlaté Moravce remizovali s Dunajskou Stredou 1:1 a hostia zo Žitného ostrova tak naďalej ostávajú na poslednom mieste fortunaligovej tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu