01.04.2017 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:2

Majster oplatil prehru z jesennej časti ligy, proti Zlatým Moravciam sa dvakrát dokázal presadiť a pripisuje si ďalšie tri body. Vion pokračuje v nevýrazných výkonoch.

Všetko mali pod kontrolou hostia už od samotného úvodu, napríklad po desiatich minútach hry sa ocitol v šanci Janga. To ešte Kováč vedel vykryť, podobne si Vion poradil aj pri šanci Beridzeho, skóre sa tiež nemenilo. V ďalších minútach sa už osmeili aj zverenci trénera Jarábka, ale k vyloženej možnosti to neviedlo. Privat Yao nepochodil zo sľubnej pozície a Orávik mu potom po polhodine hry ešte nacentroval dobrú loptu, ale mieril mimo Šemrincovej brány. Na opačnej strane sa z protiútoku dostal do dobrej pozície Kvocera, ale z rohu malého vápna nenamieril presne. Napokon sa Trenčín presadil ešte v prvom dejstve, keď 5 minút pred koncom inkasoval Kováč po Ubbinkovej aktivite a bolo 0:1.

Aj preto sa po prestávke Vion snažil hneď vyrovnať a mal k tomu veľkú šancu. Pepe však nedorazil loptu do siete po tom, čo Šemrinec vychytal veľkú príležitosť. V ideálnej pozícii bol o niečo neskôr Chren, ale peknú spoluprácu po osi Orávik a Kapor nepremenil na gól. Trest prišiel preto na druhej strane, Beridze hľadal Kvoceru a ten nemal problém prekonať Kováča gólom na 0:2. Zlaté Moravce potom ešte chceli korigovať stav, ale po možnostiach Kapora či Pepeho nepochodili. Len do brvna potom mieril pre zmenu Ujlaky a aj preto sa duel skončil výhrou majstra o dva góly.

Autor: Ľubomír Hudačko