26.11.2016 17:00 CET
2 : 1
(1:1)

DAC Dunajská Streda - Zemplín Michalovce 2:1

Druhý duel na vlastnej pôde a drué víťazstvo. Dunajská Streda si poradila s Michalovcami pomerom 2:1, ale rozhodne to nebolo nič jednoduché. Rozhodujúci moment prišiel v 78. minúte z kopačky Vidu.

Duel otvorila zaujímavá štandardka DAC, ale hráčom to napokon nevyšlo aj k otvoreniu skóre. V 10. minúte to mohlo vyjsť tiež, ale Sarrov pokus smerujúci do brvna brankár hostí radšej vytesnil na roh. Hralo sa najmä pred bránou hostí MFK, čo divákom len a len vyhovovalo. Po štvrťhodine hry nemieril presne Štepanovský a na druhej strane neuspel ani Mensah. Vida si potom vypýtal penaltu po faule a Sarr penaltu premenil na 1:0. Hneď z prvého útoku hostia dokázali hneď vyrovnať, Grič trafil do čierneho - 1:1. Po vyrovnávajúcom góle boli aktívnejšie Michalovce, no k ničomu podstatnému sa nedostali. V závere polčasu neuspeli Simon ani Živkovič, aj preto sa šlo do kabín za nerozhodného stavu.

Viac sa po prestávke tlačili do ofenzívy hráči Dunajskej Stredy, čo bolo pred ich čiastočne zrekonštruovaným stánkom prakticky povinnosť. Oni aj diváci cítili veľkú šancu pokračovať v novej nastolenej ére a bodovať vždy, keď je na to veľká príležitosť. A Michalovce takým súperom, ktoré vedia body vonku rozdať určite sú. Ljubičič chcel nakloniť miskyváh na stranu DAC po centri Živkoviča, ale brankár MFK si poradil. Vida neskôr mieril len tesne vedľa a východniarom vzápätí vylúčením Lazaru vôbec nepomohol. Všetko hralo do karát domácim hráčom, v 74. minúte napríklad hrozil Vida a neskôr aj Ljubicič, no obaja nemierili presne. Dvanásť minút pred koncom to už ale prišlo. Po centri Štepanovského hlavičkoval do presne do čierneho Vida a už bolo 2:1. DAC následne kontroloval priebeh hry a do ničoho východniarov nepúšťal. Štyri minúty pred koncom centroval ešte Živkovič, ale Sarr hlavičkoval tesne vedľa. Viac toho diváci nevideli a tak tri body ostali doma aj po druhom zápase žltomodrých vo vlastnom stánku.

Autor: Ľubomír Hudačko