25.02.2017 14:00 CET
5 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - Tatran Prešov 5:0

V príjemnom skorojarnom počasí a pred veľkou diváckou kulisou rozstrieľal DAC Dunajská Streda prešovský Tatran 5:0 (1:0).

Domáci otvorili skóre zápasu už v deviatej minúte. To keď Sarr z pravej strany odcentroval, za obranu zabehol Pačinda, priamo zo vzduchu trafil loptu dobre a prestrelil Taliana - 1:0. O tri minúty neskôr mohol zvýšiť Michalík, ale strelu internacionála obrana Tatrana zblokovala. V 19. minúte zaútočili netradične hostia. Streňov pokus pokryl Slávik. Aktívnejší boli domáci, tlačili sa pred bránu hostí, ale zakončovali iba málo. V závere úvodného dejstva sa hralo viac medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí. V 45. minúte ešte Simonova strela skončila na brvne brány zelenobielych.

V 56. minúte po rohovom kope Davisa hlavou zvýšil Sarr na 2:0. Vydarenú akciu dotiahli hráči DAC-u k zakončeniu aj v 60. minúte. Postupne sa prepracovali k bráne Prešova, ale Ljubicic strelil nad. V 65. minúte prihrávku pred bránu dorazil Vida - 3:0. Štvrtý gól v zápase už o dve minúty nato pridal ex-Prešovčan Šafranko. Svojím gólom sa presadil prvýkrát v drese Dunajskej Stredy. Gólové hody pokračovali ďalej. V 72. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Pačinda - 5:0. Dobrý zákrok predviedol domáci Slávik v 82. minúte, keď zneškodnil Rolincovu nebezpečnú strelu. V 86. minúte mohli pridať domáci šiesty gól, proti bol Talian, ktorý efektne zakročil vo vzduchu. O minútu neskôr skončila lopta v prešovskej bráne, ale hlavný rozhodca gól neuznal, pretože domáci rozohrali štandardnú sitáciu skôr, než zapískal.

DAC Dunajská Streda zdolal posledný Tatran Prešov vysoko 5:0 a výsledkom potvrdil vyššie ligové ambície.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk