11.03.2017 16:30 CET
2 : 2
(1:2)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2

Favorit a líder tabuľky opäť nevyhral. Žilina pritom mala po dvadsiatich minútach hry dvojgolový náskok, ale DAC sa nevzdal a vydoloval deľbu bodov 2:2 podobne, ako v prvom kole pod Dubňom. Náskok pred Slovanom sa jej preto opäť znížil.

S domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Už po dvoch minútach totiž prehrávali, keď sa hlavičkou po rohu presadil Kaša - 0:1. DAC sa ani nestihol poriadne rozhliadnuť a musel doťahovať. Trvalo mu lídra držať na dištanc približne dvadsať minút, keď hostia udreli druhýkrát. Škvarka si našiel priestor medzi obrancami a k žrdi upravil už na 0:2. Nejednému fanúšikovi v tej chvíli iste mysľou prebehol jesenný debakel v Senci v pomere 0:6 práve so šošonmi. Lenže mohutná divácka podpora hnala svojich miláčikov dopredu a vyplatilo sa ešte v prvom dejstve. V 38. minúte znížili, pretože po Brašeňovej prihrávke Ljubicič z hranice vápna znížil - 1:2. Hosťujúci brankár potom ešte v závere polčasu zneškodnil Alukuho strelu a podržal svoj tím.

V prajnej atmosfére smerom k domácim sa aj po prestávke hralo na jednej i druhej strane. Domáci cítili šancu na zisk bodov, líder sa prepadal do ďalšej mizérie. Dlho to však bolo bez vyložených šancí, po hodine hry to nezmenil v náznaku šance Šejdajev. Šafranko však v 67. minúte získal pokutový kop po ruke hostí a penaltu premenil Davis na 2:2. Po tomto momente sa už ani jeden tím nechcel nechať potrestať zbytočnou chybou a najmä domácim situácia vyhovovala. Päť minút pred koncom vytiahol dôležitý zákrok Tofiloski, ktorý zmaril pokus strelca Hlohovského. Pevnú súperovu obranu už potom Žilina neprekonala a tá tak stratila ďalšie body zo svojho náskoku pred Slovanom. Potvrdila, že na jar nemá formu, po prehre v pohári neudržala proti DAC dvojgólový náskok už druhýkrát v sezóne.

Autor: Ľubomír Hudačko