15.10.2016 20:30 CET
0 : 6
(0:4)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:6

Parádne gólové predstavenie Žilinčanov v prechodnom domove Dunajskej Stredy. Senec totiž zažil ofenzívnu hru lídra tabuľky so všetkým, čo k tomu patrí a roztrhal súpera na drobné kúsky už po prvej polhodine hry. Šošoni potrestali hrúbky obrancov dokonale, boli mimoriadne efektívni a zvíťazili napokon jednoznačne o šesť gólov.

Prvá desaťminútovke ešte nenasvedčovala tomu, aby sa mal onedlho na ihrisku spustiť gólostroj, bola totiž mimoriadne vyrovnaná. Potom to však začalo hosťom sypať ako na podnose. Prvú strelu do priestoru troch žrdí líder tabuľky hneď využil na zmenu skóre. Špalek našiel Káčera vo vnútri šestnástky a ten umiestnil strelu do siete chladnokrvne na 0:1. Tofiloski sa o pár minút musel vyznamenť proti strele Škvarku, ale neinkasoval. Neplatilo to však po šanci Otubanja v 18. minúte. Neľahkú a skákajúcu loptu, ktorú dostal do behu neskutočným spôsobom z diaľky namieril špicom kopačky z prvej do vinkľa a upravil už na 0:2. Domáci si z ofenzívnymi chúťkami vo forme hrajúceho lídra nevedel dať rady a po polhodine pre nich hry prišla ďalšia dvojitá katastrofa. Aktívny Špalek skúsil strelu, ktorú Tofiloski len vyrazil pred Škvarku. Kapitán šošonov potom už zblízka nemal problém upraviť na 0:3. Pohroma prišla o pár sekúnd na to, ďalšiu chybu obrany potrestal prihrávkou dopredu Otubanjo a Špalek vyslal chytateľnú strelu, ktorú však Tofiloski rukou len tečoval do siete - 0:4. Otubanjo ešte mohol pridať aj ďalší zásah, ale nepríjemnú strelu namieril tesne vedľa brány.

Po zmene strán sa DAC snažil totálny kolaps zmierniť aktívnou hrou, ale šošoni sa nemali kam ponáhľať a s prehľadom kontrolovali hru. K ničomu podstatnému súpera nepustili a až na jednu päťminútovku, ktorá vyzerala ako tak v prospech žltomodrých líder veľa riešiť nemuseli. Naopak, sami sa dostávali k ďalším šanciam, napríklad v 67. minúte mieril v dobrej pozícii Špalek len do bočnej siete. O tri minúty prišla veľká šanca Vidu, lenže Volešák svoj tím výborne podržal. Päťnásť minút pred koncom prišiel ďalší trest pre domácich, skvelý Otubanjo našiel aktívneho Hlohovského a presnou ranou zvýšil už na 0:5. Najvyšší gĺový rozdiel v tejto sezóne sa zrodil aj vďaka presnému zásahu Otubanja v 81. minúte, ktorý zužitkoval presný center Mabouku a štatitu Tofiloského prekonal celkovo šiestykrát - 0:6. DAC sa tak spolu s Trenčínom zaradil k tímom s najhoršou obranou v súťaži a ostáva na predposlednom mieste. Predbehol ho totiž Prešov. Naopak, Žilina si poistila prvé miesto a nastrieľala už 31 gólov.

Autor: Ľubomír Hudačko