27.04.2017 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 1:0

Skvelá séria Dunajskej Stredy pokračuje, vo štvrtok si vo vloženom kole Fortuna ligy poradila so Senicou najtesnejšie 1:0. Jediný gol dal štvrťhodinu pred koncom Pačinda.

Hralo sa v ťažkých podmienkach, pretože duel poznamenal lejak, no napriek tomu vznikali a zaujímavé ofenzívne akcie. Prvú možnosť domácich mal Pačinda, ktorého však vychytal v 7. minúte Šulla. DAC hrá o pohárovú Európu a preto musel hrať aktívnejšie, no proti pevnej obrane sa mu nedarilo presadiť podľa predstáv dlhú dobu. Šafranko nemal veľa priestoru, dobre často zaklapla aj ofsajdová pasca hostí. Po polhodine hry sa mohlo meniť skóre, ale Pačinda mieril vo veľkej šanci po odrazenej lopte. Prácu mal v závere polčasu aj Slávik, strela Briganta však v sieti neskončila.

Prvopolčasovú prevahu plánovali domáci pretaviť do výsledkovej listiny vo svoj prospech, dlho sa však nedarilo ani po zmene strán. Obraz hry sa nezmenil, stále šlo o dobýjanie brány hostí. Dobrá šanca prišla až v 62. minúte, keď Kopičar narobil problémy brankárovi Slávikovi, no skóre sa nemenilo. Neuspeli na druhej strane ani Pačinda a Davis. V 74. minúte sa Brigant prepracoval v pokutovom území až k bráne, ale vyslal slabú strelu. Napokon rozhodol duel moment zo 76. minúty, keď sa kopal priamy kop. DAC ho využil, keďže hlavičkou sa presadil Pačinda a zvýšil šance na pohárovú Európu - 1:0. V nadstavenom čase mal vyrovnávajúci gól na hlave Pajer, lopta však skončila tesne vedľa. Napokon tri body ostali doma, hoci len po tesnej výhre. Domáci dokonca prekonali rekordy, pretože v lige neprehrali už 13 zápasov a vyhrali aj štvrtý zápas v rade. Na tretiu Podbrezovú strácajú len 4 body.

Autor: Ľubomír Hudačko