25.08.2016 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 0:0

Predohrávka 7. kola Fortunaligy gól nepriniesla, Dunajská Streda doma len remizovala so Senicou 0:0. Stále je tak jediným tímom v lige, ktorý ešte nevyhral. DAC tak ostane na poslednom mieste, hostia pre zmenu už druhý zápas nedali ani jeden zásah.

Pritom skóre sa mohlo meniť uz v úvode, veď vo 4. minúte prišla prvá šanca domácich, Kwin zacentroval z pravej strany, loptu Pačinda hruďou spracoval, ale už nestihol vystreliť. Prvá štvrťhodinka veľa vzruchu nepriniesla, mužstvá bojovali medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu strelu videli diváci v 26. minúte, keď domáci Nagy vystrelil z 25 metrov, ale Šulla bol na mieste. Na ihrisku v týchto fázach prevládal hlavne bojovný futbal, bez vyložených šancí. V 35. minúte po centri z ľavej strany mohol hlavou otvoriť skóre Pillár, ale loptu už nestihol. O dve minúty neskôr sa Szarka rútil po ľavej strane, jeho lopta pred bránou ale nenašla adresáta. Veľký rozruch nastal pred bránou Senice v 41. minúte, Brašeň šikovne unikol na ľavej strane, spätnú prihrávku dostal Štepanovský, ale obrana ho zablokovala. O niečo neskôr sa DAC opäť dostal do šancí, ale súpera sa mu prekonať nepodarilo.

Druhý polčas začal aktívnejšie DAC, v 51. minúte prišli aj nebezpečné útoky. Najprv Szarkovu strelu Seničania zblokovali, potom Pačindovu nebezpečnú loptu Šulla vyrazil na roh. Tlak hostia ustáli, hra sa presunula do stredu ihriska, ale nebezpečnejšia bola stále Dunajská Streda. V 76. minúte sa strelou prezentoval striedajúci Simon Pambou, ale Šulla bol opäť na mieste. V 83. minúte centroval z ľavej strany Brašeň, Szarkova hlavička tesne minula bránu. Aj preto sa duel skončil nepopulárnu remízou 0:0, čo znamená, že DAC v tejto sezóne ako jediný ešte stále nevyhral.

Autor: Ľubomír Hudačko