10.12.2016 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - FC Zlaté Moravce 1:0

V poslednom jesennom kole zvíťazila favorizovaná Dunajská Streda v domácej aréne nad Zlatými Moravcami 1:0 (1:0).

Prvú strelu vyprodukovali domáci v šiestej minúte. Kováčovu pozornosť vyskúšal Huk. V desiatej minúte dostal dobrú loptu Szarka, ale spätnú prihrávku pred bránou hostia odkopli. V 18. minúte po rohu lopta prešla k Ljubicicovi, ale jeho strelu Kováč vydarene vyrazil na roh. V 25. minúte išla D. Streda do vedenia. Po prihrávke z pravej strany ukončil akciu Vida - 1:0. Po góle Moravce ožili, pokúšali sa o kombináciu. V 34. minúte sa Obročník dostal pred Slávika, ale domáci brankár zakročil. Na konci prvého polčasu hrozil celok zo Žitného ostrova. Pokus Vidu zblokovali obrancovia.

Druhý polčas začal lepšie DAC. V 54. minúte po rohom kope hlavičkoval na bránu Ljubicic, ale Kováč loptu kryl. O dve minúty nato po rohovom kope Orávika hlavičkoval Karlík tesne vedľa. V 58. minúte z hranice šestnástky vystrelil Orávik a lopta letela mimo. Hra sa potom presunula do stredu poľa, ale nebezpečnejší boli hostia. V 75. a 77. minúte zahrávali hráči ViOn-u priame kopy. Karlík ani Orávik sa o zmenu skóre nepostarali. Veľkú šancu nevyužili domáci v 86. minúte, keď sa do pokutového územia predral Sarr. Obišiel vybiehajúceho brankára a jeho koncovku z bránkovej čiary vykopol Pintér. Skóre zápasu sa už do konca nemenilo, Dunajská Streda ukončila jesennú časť sezóny víťazstvom. ViOn stratil prvé body po troch víťazstvách v rade. Takmer štyri tisícky divákov videli úspešnú rozlúčku s polovicou sezóny. DAC vyhral nad Zlatými Moravcami 1:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / teraz.sk