19.11.2016 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 2:0

Na vynovenom štadióne vyhral DAC Dunajská Streda na Žitnom ostrove nad majstrom z Trenčína 2:0 (0:0).

16. kolo Fortunaligy odohral DAC Dunajská Streda na vynovenom štadióne, ktorý prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. Na domovskú trávu sa klub vrátil po 210-tich dňoch. V 17. minúte sa po prihrávke Brašeňa k strele dostal Sarr, ale tento pokus obetavo zablokoval Skovajsa. Prvá davdsaťminútovka patrila domácemu celku, ktorý hnala dopredu viac ako šesťtisícová kulisa. V 24. minúte po centri Živkoviča pokusy Sarra a Živkoviča zneškodnil brankár Trenčína Šemrinec. Otvoriť skóre mohli hráči spod hradu Matúša Čáka v 31. minúte, ale Janga z ľavej strany namieril vedľa. V 36. minúte pri veľkej príležitosti domácich Kontár trafil hlavičkou žrď. Do kabín teda celky schádzali za bezgólového stavu.

Druhý polčas sa spočiatku podobal prvému, keď lepšie začal DAC. V 50. minúte po centri Živkoviča hlavičkoval vedľa Sarr. V 59. minúte sa ukázali hostia. Kvocera centroval na Paura, ktorý hľadal Jangu. V druhom dejstve sa úradujúci šampión viac ujal iniciatívy a útočil, ale bez rozhodujúceho zásahu. V 72. minúte padol prvý gól zápasu a vôbec prvý gól v novej DAC Aréne: po prihrávke Vidu tvrdou strelou skóroval Živkovič - 1:0. Po úvodnom góle sa Trenčín snažil o gólovú kontru, ale naďalej mu chýbala vyložená šanca. V nadstavenom čase Dunajská Streda pridala druhý presný zásah, keď úspešným strelcom bol Ľupták - 2:0.

DAC Dunajská Streda zvíťazil v premiére na novom štadióne nad úradujúcim majstrom z Trenčína 2:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk