13.08.2016 19:00 CET
2 : 3
(0:2)

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 2:3

Majster z Trenčína položil základ svojho úspechu na Žitnom ostrove v prvých troch minútach, keď strelil dva góly. V závere prišiel takmer o trojgólový náskok, no napokon zvíťazil nad domácou Dunajskou Stredou 3:2 (2:0).

Už v prvej minúte sa DAc stiahol na polovicu. Lawrence to z voleja napálil a hoci lopta smerovala blízko rúk Tofiloskeho, ten na loptu nesiahol - 1:0 pre Trenčín. V tretej minúte sa skóre menilo opäť. Kalu si vytiahol Tofiloskeho z brány a popri jeho tele zakončil, keď loptu ešte dorážal do prázdnej brány Janga. V jedenástej minúte sa dopredu vydal Szarka. Následne si v šprintérskom súboji s Chovanom loptu odkopol priďaleko. V 17. minúte Szarka strelou minul priestor troch žrdí. Ktovie, či by z toho nebol gól, ak by prihrávka smerovala na voľného Polievku. V 21. minúte si Šabala sklepol loptu na ľavačku a spoza hranice vápna vypálil. Žiaľ, iba priamo na Chovana. V 31. minúte sa domáci tešili z gólu, ale zbytočne. Michalíkov zásah padol z ofsajdu. Domáci sa potom dostali do zakončenia postupnými prihrávkami. Kwin ešte prihrával lepšie postavenému spoluhráčovi, ktorý krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi priestor brány nezasiahol. V 39. minúte Szarka z hranice päťky takmer trafil svetelný stožiar a to bolo z prvého polčasu všetko.

V 56. Minúte Chovan vyboxoval len k domácim, ktorí ešte zakončili. Ibaže veľmi nepresne. V 66. minúte Pačinda oblúčikom vysunul Szarku, ten si loptu spracoval, no bol v ofsajde. V 67. minúte Kalu loptu zaviezol až do pokutového územia, kde zakončil prízemnou strelou k bližšej žrdi. Tofiloski ju vytlačil do konštrukcie brány. V 70. minúte Trenčín zavŕšil svoj tlak ďalším gólom. Presadil sa Bala. V 82. minúte Szarka znížil na rozdiel dvoch gólov. V 84. Minúte si loptu na biely bod postavil rovnaký hráč a hoci Chovan smer strely odhadol, Dunajská Streda upravila na 2:3. V 88. minúte lopta z rohu išla na hlavu Kwina, no ten priestor troch žrdí minul.

Po piatich nadstavených minútach zápas skončil. Po zdramatizovanom závere Trenčín vyhral v Dunajskej Strede 3:2 (2:0) a druhýkrát v sezóne zobral všetky tri body.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu