12.03.2017 15:20 CET
4 : 1
(4:1)

AS Trenčín - Zemplín Michalovce 4:1

Jasná záležitosť pre majstra v dohrávke Fortuna ligy proti Michalovciam. Hoci AS veľmi rýchlo prehrával, rovnako rýchlo sa dokázal spamätať a duel rozhodol ešte do polčasu. Konečný výsledok 4:1 znamená pre nich druhú výhru v rade.

Viac z hry v úvode mali Trenčania, ktorí sa po sérii prihrávok mohli dostať do priaznivého výsledku. Issa však v dobrej pozícii napálil loptu iba do brankára Maceja. Zahrmelo preto na druhej strane, čo by čakal len málokto. V poslednej dobe aktívny strelec Kushta poslal loptu do siete po predošlom odraze a bolo 0:1. Avšak, toto vedenie východniarov netrvalo dlho, pretože onedlho už bolo vyrovnané. Paur našiel Jangu a ten umiestnenou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. A o niečo na to už AS viedol, keďže center z rohu na gól premenil Issa - 2:1. Zadariť sa mohlo na druhej strane opäť v radoch Zemplínčanov, ale Šimčákova hlvička mierila nepresne. V 40. minúte už bolo prakticky rozhodnuté; tretí gól pridal po nahrávke Beridzeho Ubbink - 3:1. Poistku pridal o pár minút ešte Paur, keď dorazil do siete odrazenú loptu.

Po vedúcom góle takýto uragán hotia iste nečakali, no natrafili na dobre pripravený celok, ktorý pripomínal ofenzívnu smršť zo svojich úspešných predchádzajúcich ročníkov. Aj keď chceli pridať ďalšie zásahy aj po prestávke, príliš sa im už nedarilo. Macej mal prácu napríklad v 66. minúte, ale hlavičku Jangu zneškodnil a skóre sa tentoraz nemenilo. Zdramatizovať priebeh zápasu mohol onedlho Kushta, v poslednej chvíli ho od lopty odstavil Zubairu. Janga potom ešte nastrelil tyč brány hostí a v 77. minúte Ubbink dobre centroval, Paur však nemieril presne a chybujúceho Maceja nepotrestal. Viac sa na ihrisku neudialo, tri body ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko