27.05.2017 17:30 CET
4 : 0
(2:0)

AS Trenčín - Tatran Prešov 4:0

AS Trenčín výhrou v poslednom ligovom kole 4:0 (2:0) nad Prešovom rozhodol o tom, že štvrtým slovenským celkom, ktorý sa predstaví v pohárovej Európe, sa stal tím spod hradu Matúša Čáka.

Aby si zachovali pohárovú nádej, Trenčania potrebovali v poslednom zápase bodovať naplno. Úvodné minúty sa hrali medzi šestnástkami. Postupne sa však začala prejavovať väčšia kvalita domácich. V deviatej minúte si na dlhú loptu za obranu nabehol Klooster. Jeho prudkú prihrávku pred bránou odvrátil pred Mancem Bartek. O štyri minúty Ubbinkov center z priameho kopu zahlavičkoval Kleščík. Lopta preletela ponad bránu. Po štvrťhodine hry sa Ubbinkov priamy kop v húštine tiel dostal ku Skovajsovi, ktorý otvoril skóre - 1:0. Hostia v 18. minúte zahrozili Leškom. Jeho pokus z uhla zneškodnil Šemrinec. O necelých desať minút Mance Ubbinkov center minul iba o centimetre. V 39. minúte sa na krídle uvoľnil Janga, ktorý nacentroval Mancemu. Ten z vnútra pokutového územia trafil žrď Ferencovej brány. V nadstavenom čase Mance po Skovajsovom centri hlavou pridal druhý gól Trenčína - 2:0

Hneď po prestávke Janga v ideálnej pozícii vo vnútri malého vápna netrafil loptu. V 53. minúte domáci využili rohový kop. Šulekovu nevydarenú hlavičku poslal do siete zblízka Kleščík - 3:0. Domáce akcie sa po treťom presnom zásahu menili na exhibičné. Po hodine hry išli na Ferenca dvaja Trenčania. Janga Mancemu nenahral pred prázdnu bránu a iba nastrelil gólmana. V 70. minúte Mance z dobrej pozície trafil doprostred brány. O chvíľu Beridze bez problémov uzavrel skóre zápasu na 4:0. Vďaka trom bodom po víťazstve s 1. FC Tatran Prešov si Trenčín zabezpečil účasť v pohárovej Európe.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk