02.10.2016 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

AS Trenčín - Tatran Prešov 1:1

V jedenástom kole sa zrodil prekvapujúci výsledok, keď Trenčín doma iba remizoval s posledným Prešovom 1:1 (0:1), pričom bod zachraňoval v druhom polčase.

V desiatej minúte prenikli domáci za obranu hostí. Bala si sklepol vysoký nákop povedľa Petka a posunul Halgošovi, ale ten to trafil veľmi zle. V jedenástej minúte sa Prešovčania vyhli ofsajdovej pasci, avšak Tubonemi nemal dostatočnú rýchlosť a v šestnástke ho dostihli Skovajsa s Kleščíkom. V dvanástej minúte založili Trenčania brejk. Bala si obhodil posledného obrancu, lenže pred šestnástkou si to predkopol príliš ďaleko. Penksa vybehol a loptu zaľahol. V 20. minúte Prešovčan Leško napriahol z diaľky a poriadne natiahol Šemrinca, ktorý loptu na zemi dočahoval končekmi prstov. V 23. minúte Balu netrafil z prvej takmer prázdnu bránu. O minútu nato Micherda uličkou vysunul Tubonemiho, ktorý chcel obstreliť Šemrinca, ale trenčiansky brankár predviedol dobrý zákrok a loptu vytesnil na roh. V 33. minúte dobre zakončil Penksa po strele Kalua. V 40. minúte sa lopta po zákroku Šemrinca odrazila k Leškovi a osamotený hráč v zelenobielom skóroval do prázdnej brány - 1:0 pre Šarišanov. Už v 43. minúte sa ofsajdu vyhol Ashiru Olansunjami a zľava mieril na bránu sám. Vybehnutého Šemrinca sa snažil obstreliť. Trenčiansky brankár veľmi dobrým zákrokom zabránil ďalšiemu gólu.

V 55. minúte útočil Prešov do rozhodenej obrany AS. Z voleja mimo pálil Leško. V 63. minúte sa uvoľnil Kalu. Strelu mu Penksa pokryl, lopta sa odrazila pred voľného Jangu, a ten trafil brvno. V 71. minúte Janga pravačkou po zemi prudko prepálil Penksu - 1:1. V 78. minúte sa Ashiru rozhodol pre strelu a vybehnutý Šemrinec vyrazil na roh. Z diaľky to potom skúšal Petko - jemne tečovanú strelu Šemrinec vyboxoval na roh. V nadstavenom čase pálil z dobrej pozície Janga druhýkrát do brvna. Po ňom nasledovalo prečíslenie Prešova dvoch na jedného, keď Ashiru voľnému Leškovi prihral veľmi zle.

Po štyroch nadstavených minútach zápas skončil. AS Trenčín prekvapujúco iba remizoval s posledným Prešovom 1:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu