09.04.2017 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

AS Trenčín - ŠPORT Podbrezová 2:0

Úradujúci majster AS Trenčín ešte prehĺbil jarné zúfalstvo Podbrezovej a na domácej umelej tráve jej uštedril prehru 2:0 (1:0).

Podbrezovčania na jar ani raz nebodovali naplno. Trenčín pred zápasom strácal na železiarov päť bodov, čo bolo preňho o motiváciu viac. V piatej minúte center Kloostera z pravej strany usmernil Paur k žrdi, ale Cuciak gólu zabránil. O šesť minút nato Zubairu jemne odcentroval do šestnástky a Paur prudkou hlavičkou poslal Trenčín do vedenia - 1:0. Aktivita bola na domácich kopačkách aj naďalej. V 17. minúte Kvocerov center našiel na zadnej žrdi Beridzeho a jeho hlavička k vzdialenejšej žrdi skončila práve na nej. Horehronci sa do útoku netlačili. V 31. minúte sa Beridze a Kvocera hnali na osamoteného obrancu hostí. Posledné slovo mal Kvocera, ale gólman hostí jeho pokus vychytal. Mužstvá odchádzali do kabín za stavu 1:0.

Podbrezová vstúpila do druhého polčasu aktívnejšie. Mikuš hlavou predĺžil na rozbehnutého Migaľu, ale Klooster ho odstavil. Po hodine hry Mikušov center hlavičkoval Polievka do Abdula. Hostia si žiadali penaltu, no rozhodca Horváth im nevyhovel. Na opačnej strane predviedol rýchlosť Beridze.

Namiesto prihrávky lepšie postavenému spoluhráčovi volil zakončenie. V 65. minúte sa domáci radovali po druhý raz. Beridzeho center zaletel k voľnému Jangovi, ktorého hlavička skončila pri vzdialenejšej žrdi - 2:0. Trenčania v 77. minúte mohli pridať ďalší gól. Beridze sa snažil strieľať z ľavej strany; situácia skončila rohom. V 82. minúte Mikuš spadol v pokutovom území po odohratí lopty a pískala sa jedenástka. Tú Podiovi nohou zneškodnil Šemrinec. AS Trenčín zdolal ŽP Šport Podbrezová 2:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk