07.05.2017 15:20 CET
3 : 4
(1:1)

AS Trenčín - Spartak Trnava 3:4

Skvelý zápas s gólovými hodmi videli diváci v Trenčíne. AS však boj o tretiu priečku najmä v druhom polčase nezvládol a dovolil Trnave po čase opäť naplno bodovať. Poriadne sa tak situácia v tabuľke zamotala a to najmä vďaka hattricku striedajúceho Jirku na strane Trnavy.

V jednej z nedeľných dohrávok sa hralo o veľa, pretože obaja súperi chcú pomýšľať na pohárovú Európu. Najmä AS je k tomu blízko, Trnavu by zachránila len výhra. A k nej sa hostia aj dopracovali, na góly bohatý zápas napokon vyhrali 4:3. Prvú možnosť mal Schranz, ale jeho lob skončil tesne nad. Tímy sa potom len zoznamovali s taktikou, Spartak navyše musel po štvrťhodine striedať. A to bol rozhodujúci moment v zápase, do hry naskočil totiž Jirka. Potom až po dvadsiatej minúte pohrozil Janga a hneď z toho bol zásah. Do prázdnej brány zakončil po brejku - 1:0. Viac sa smerom dopredu darilo domácim, no po polhodine hry bolo napriek tomu vyrovnané. Oravec hlavičkoval presne a zmenil stav na 1:1. Beridze v závere polčasu takmer poslal svoj tím do vedenia, ale po peknej akcii mierila jeho strela z uhla len do žrde. Aj preto polčas víťaza nemal.

A po zmene strán sa začali diať veci. V priebehu šiestich minút hostia zasadili dva veľké údery do siete AS a presadil sa pritom striedajúci Jirka. Najprv zužitkoval akciu Kadleca a potom premenil aj šancu po chybe obstrelením Šemrinca - 1:3. Hoci to domácimi otriaslo, stále živili šancu na body. Dvadsať minút pred koncom znížil Gong, ale Čonka v 79. minúte ešte spolupracoval s Jirkom, ktorý zavŕšil skvelý hattrick. V závere síce AS ešte namieril pesne Mance, ale to už veľa nezmenilo. Diváci si prišli na krásny duel, Trnava sa ako-tak vracia do boja o pohárovú Európu. Trenčín si to skomplikoval, ešte sa teda v lige bude o čo hrať.

Autor: Ľubomír Hudačko