10.09.2016 17:00 CET
3 : 3
(2:2)

AS Trenčín - Spartak Trnava 3:3

Ôsme kolo Fortunaligy prinieslo remízu medzi úradujúcim majstrom Trenčínom a Trnavou. AS si body so Spartakom podelil po remíze 3:3 (2:2).

V prvej štyridsaťpäť minútovke sa hral na Sihoti svižný futbal. Hostia sa nezamerali len na obranu, čo potvrdil hneď začiatok stretnutia. V piatej minúte išiel Spartak do vedenia. Chybu Skovajsu využil Jirka, ktorý cez šestnástku nabil Slobodovi, a ten z pár krokov otvoril skóre - 1:0 pre hostí. Domáci mohli vyrovnať o tri minúty. Janga unikol z ofsajdovej pasce, zľava vbehol do pokutového územia, loptu však poslal len do žrde. V 18. minúte na Jančov roh najvyššie vyskočil Janga a bolo 1:1. V 27. minúte prihrávku z hĺbky poľa si do samostatného nájazdu spracoval Paur. V poslednej chvíli mu lopta odskočila od kopačky. O dve minúty sa jeho hlavička po Jančovom centri odrazila od brvna za bránkovú čiaru - 2:1 pre Trenčín. V 33. minúte sa uvoľnil Kalu a prudkou strelou preveril pozornosť gólmana Jakubecha. V závere prvého dejstva sa na pravom krídle uvoľnil Greššák, poslal prízemný center na zadnú žrď a Šemrinca prekonal Schranz - 2:2. Ešte pred prestávkou Balovu tvrdú strelu po akrobatickom zakončení Jakubech vyrazil na roh.

Po obrátke Jančo v dobrej pozícii pálil vysoko nad. Trnava sa stiahla. V 59. minúte sa z hranice päťky presadil Schranz - 3:2 pre hostí.. V 64. minúte pätička Slobodu skončila tesne vedľa ľavej žrde. V 71. minúte spálil dobrú príležitosť Bello. Hostia vyšachovali obranu, ale hráč tmavej pleti nedokázal z niekoľkých metrov trafiť bránu. V záverečných sekundách sa po Šemrincom nakopnutej lopte ujal pokus Lawrenca - 3:3. Trenčín remizoval s Trnavou 3:3 a stále ostáva na nižších priečkach tabuľky.

Autor: Dušan Guman / fortunaliga.sk