19.05.2017 17:30 CET
3 : 2
(2:1)

AS Trenčín - Slovan Bratislava 3:2

V jednom z najzaujímavejších stretnutí 32. kola Fortunaligy sa stretli dva útočne ladené tímy. Domáci Trenčín zvíťazil nad Slovanom Bratislava 3:2 (2:1).

Pokiaľ si chcel Trenčín udržať nádej na pohárovú Európu, musel proti bratislavskému Slovanu zabodovať naplno. Hlavný rozhodca Očenáš si poriadok na ihrisku potreboval urobiť už v šiestej minúte. Za domácich po prvý raz nastúpil v základnej zostave Mance. V 14. min sa po dlhom nákope predral cez Sekuliča a strelou z uhla pod brvno otvoril skóre - 1:0. Trenčania boli naďalej aktívnejším tímom. Ich akcie však zväčša končili pred pokutovým územím. Po polhodine hry nabehol z polovice ihriska na center za obranu Kubík a zoči-voči Volešákovi chladnokrvne vyrovnal - 1:1. Radosť fanúšikov Slovana trvala minútu. Beridze si loptu v šestnástke prehodil na silnejšiu pravú nohu a technicky obstrelil Greifa - 2:1. O štyri minúty ponúkol Beridze zakončenie Paurovi, ktorý z druhej vlny v ideálnej pozícii prestrelil. V závere polčasu mohli Slovanisti vyrovnať. Soumah sa zbavil Zubaira. Pálil z uhla. Brankár loptu vyrazil pred seba, načo De Sa v ideálnej pozícii vyslal loptu do mrakov.

Po prestávke nepotrestal Čavrič pošmyknutie Skovajsu s Kloosterom. Na opačnej strane v 50. minúte vbehol do Skovajsovho prízemného centra Mance. Tiesnený z päťky netrafil priestor Greifovej brány. O dve minúty Beridze nahral Paurovi a jeho tvrdú strelu zblokovala obrana. V 65. minúte obrancovia ustupovali Sekuličovi. V správnom momente vysunul Soumaha, ktorý si poľahky položil Šemrinca a vyrovnal - 2:2. V 71. minúte mohol misky váh na stranu Trenčína prikloniť Janga. V ideálnej pozícii loptu netrafil dobre. V 82. minúte sa odrazená lopta dostala k Halgošovi, ktorý prudko napálil do brvna. V 89. minúte predviedol parádu striedajúci Nwofor a prepálil bezmocného Greifa - 3:2. AS Trenčín porazil ŠK Slovan Bratislava 3:2 (2:1) a jeho pohárová účasť je veľmi reálna.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk