28.04.2017 18:00 CET
2 : 1
(1:1)

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:1

V zápase 29. kola medzi AS Trenčín a MŠK Žilina sa potvrdili prognózy a zvíťazil celok, ktorý bojuje o pohárové miestenky. Trenčín porazil Žilinu 2:1 (1:1).

Trenčania privítali čerstvého majstra potleskom. Napokon, v zostave šampióna i na lavičke je viacero hráčov, ktorí predtým pôsobili práve v Trenčíne. Od úvodu oba celky vychádzali predovšetkým zo zabezpečených obrán. V 16. minúte hlavičkoval po rohovom kope Kleščík. Jeden z brániacich hráčov vykopol loptu spred bránkovej čiary. O päť minút prišiel prvý gól stretnutia: na konci kombinačnej akcie bol Šejdajev, ktorý poslal loptu do siete z vnútra šestnástky. V 29. minúte sa Špalek predral cez Skovajsu. Loptu posunul na Škvarku, ktorý ale z dobrej pozície trafil chrbát Špaleka. Trenčania sa vyrovnania dočkali po polhodine hry. V 31. minúte Kvocera nacentroval Beridzemu, ktorý "koníčkom" od brvna vyrovnal na 1:1. V závere polčasu Volešákovi lopta takmer prešla za bránkovú čiaru.

Po prestávke náznaky šancí pribúdali najmä na strane Trenčína. Končili však pred pokutovým územím Žiliny. V 63. minúte mal veľkú šancu Lawrence. Z priameho kopu obstrelil múr, ale minul bránu. O tri minúty hostia chceli nechať Trenčanov v ofsajde, no nevyšlo im to. Osamotený Paur ešte prihral hlavou Jangovi, ktorý to už z niekoľkých metrov napálil cez Volešáka - 2:1. V 75. minúte Zubairu prihral Kloosterovi, no jeho pokus v poslednej chvíli zrazil Vavro na rohový kop. O dve minúty mal gól na kopačke Skovajsa. Po sóle sa dostal pred Volešáka, ktorý jeho snaženiu vystavil stopku. AS Trenčín porazil čerstvého majstra zo Žiliny 2:1 (1:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk