23.07.2016 19:00 CET
3 : 0
(2:0)

AS Trenčín - FK Senica 3:0

Majster má prvé tri body. Doma so Senicou si totiž Trenčín poradil pohodlným pomerom 3:0 a už sa môže tešiť na Ligu majstrov proti Legii Varšava. Záhoráci sa pre zmenu na začiatku sezóny trápia a po dvoch dueloch majú dve prehry a negatívne skóre 0:4.

Od začiatku duelu bol priebeh hry vyrovnaný, majster si však chcel napraviť reputáciu po dvoch prehrách za sebou. Mal k tomu ideálnu príležitosť, pretože Senica sa v posledných mesiacoch v lige mimoriadne trápi a proti Trenčínu bola jasným outsiderom. Na začiatku sa museli len brániť, smerom dopredu to bolo slabšie. Domáci postupne zvyšovali obrátky, ale do vyložených šancí sa v úvodnej dvadsaťminútovke nedokázali dostať. No po dvadsiatich minútach to sčista-jasna prišlo, Bero našiel Rabiuho a ten sa do lopty oprel náramne. Šulla nemal nárok a bolo 1:0. O štyri minúty dostal ideálnu prihrávku do behu Janga, no gólman Senice bol na mieste. O niečo neskôr vnikol do šance pre zmenu Holúbek a ani on nedal Šullovi šancu - 2:0. Majster bol na koni, hostia bez života. A po polhodine hry mohlo byť pre nich ešte horšie. Krásna akcia, na konci ktorej bol Bala smerovala do zakončenia, lenže napokon si loptu príliš posunul dopredu a gól z toho nepadol. Kleščík v závere polčasu nedal z priameho kopu, mieril len tesne vedľa. Chovan mal potom prácu v poslednej minúte polčasu, lenže Blažek neuspel v sľubnej šanci.

Po predošlých skúsenostiach a stratách náskoku sa Trenčín už na nič nespoliehal a vyrazil dopredu aj po prestávke, napriek dvojgólovému náskoku. Ich pološance sa neujali a bol to potom na druhej strane Dolný, ktorý mohol znížiť. Bývalý Prešovčan však mieril vysoko nad a svoje mužstvo z letargie teda neprebral. Potom sa tempo hry výrazne spomalilo, pretože kým hostia nemali vpredu príliš čo ponúknuť, Trenčania boli s výsledkom spokojní a šetrili sily. Šance sa nerodili ani na jednej strane a vzruchu pred oboma bránami bolo pomenej. Až pätnásť minút pred koncom musel Chovan zneškodniť strelu Kratochvíla, ktorá vyzerala nepríjemne. V závere neusle ani Janga, ale pre zmenu Kalu upravil na 3:0 po peknej strele k žrdi. Majster tak odčinil prehru z Michaloviec a zakončil týždeň ďalšou pozitívnou správou. Naopak, Senica je mimo formy už niekoľko mesiacov a v dvoch dueloch nového ročníka ešte nedala ani jeden gól.

Autor: Ľubomír Hudačko