20.05.2016 20:30 CET
3 : 0
(2:0)

Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 3:0

Nováčik to dokázal, v poslednom kole si zabezpečil účasť vo Fortuna lige aj pre budúcu sezónu. Pomohla mu k tomu výhra rozdielom triedy nad výsledkami zdecimovanou Žilinou. Hostia navyše dohrávali bez vylúčeného Švejdíka, jednoznačné víťazstvo sa tak zrodilo na domácej strane.

Duel sa rozbiehal s dobrým tempom nabudených Michalovčanov, ktorí mali o motiváciu postarané. Prvú šancu mal Kunca po desiatich minútach, v sľubnej príležitosti však nezakončil presne. O niečo neskôr mohla udrieť, naopak, Žilina. Ale ani nadvakrát sa lopta nedostala do siete, dobre zakročila obrana. Veľmi peknú strelu potom predviedol Hlohovský z uhla, ale mieril placírkou len takisto tesne vedľa. Kunca sa mohol zaskvieť aj po štvrťhodine hry, ale nepodarilo sa mu rozjasať tribúny ani v druhej šanci svojho tímu. Zemplínčania sa zahrávali s ohňom, pretože stav bol stále bezgólový a otvoriť skóre mohol aj Králik, ale hlavičkou trafil len brvno. Potom však už prichádzali pre domácich len dobré správy. V Trenčíne padol gól pre majstra, čo im hralo do karát a po polhodine hry viedli aj východniari. Kunca predsa len svoju šancu premenil, v brejku z ľavej strany namieril pod brvno a bolo 1:0. V tej chvíli by musel Trenčín doma pustiť dva góly proti poslednej Skalici a otakisto táčať musela aj Žilina k tomu, aby zostupovali východniari. Ešte lepšie to pre Zemplín bolo päť minút pred koncom polčasu, pekný signál zakončil na zadnej žrdi pohodlne Koscelník - 2:0. Hostia ešte mohli znížiť, ale v závere polčasu mierili v šanci len do žrde.

Po prestávke sa opäť začalo hrať aktívne pred bránou Žiliny, neúnavný Kunca tentoraz skúsil v šanci lob, ale skóre kvôli zásahu brankára nezvýšil. Čas plynul a všetko hralo pre Michalovce, k čomu pridalo aj vylúčenie Švejdíka, ktorý situáciu pre svoj tím rozhodne neuľahčil. Serečin potom po faule na Kuncu z priameho kopu mieril nad bránu. Rozhodnúť mohol Koscelník dvadsať minút pred koncom, ale mieril vedľa brány. Medzitým sa opäť triasla konštrukcia brány po rane Žilinčanov, ale desať minút pred koncom sa opäť dočkal najaktívnejší hráč na ihrisku, Dominik Kunca. Po strele a zákroku brankára len dorazil loptu do siete a bolo vymaľované - 3:0. Napokon sa teda nováčik z východu v lige zachránil, čím odsúdil aj kvôli prehre Skalice na ihrisku Trenčína do II. ligy práve Záhorákov. Šošoni napokon obsadili len piate miesto, takže európske poháre sa tentoraz pod Dubňom hrať nebudú. Sezóna 2015/2016 je na konci, všetky tajničky ročníka sú vyriešené.

Autor: Ľubomír Hudačko