30.04.2016 19:00 CET
2 : 1
(1:0)

Zemplín Michalovce - FK Senica 2:1

Zemplín Michalovce si v 30. kole Fortunaligy prípísal tri body, keď nad FK Senica zvíťazil jednogólovým rozdielom 2:1 (1:0).

V trinástej minúte po strele domáceho Serečina zazvonila pravá žrď. Michalovce loptu nedokázali doraziť do brány, a stav sa tak nemenil. Už o päť minút nato nechal hlavný rozhodca po faule za pokutovým územím výhodu, ktorú využil Serečin. Obišiel obrancov a prekonal Šullu - 1:0. V 23. minúte si strelec prvého gólu zápasu žiadal pokutový kop, ale nedostal ho. V 37. minúte bol vo veľkej šanci Hamuľák. Avšak stál v ofsajde. V závere prvého polčasu zakončovali domáci, ale Šullu neprekonali. Prvá polovica sa hrala bez nadstaveného času.

V 59. minúte sa cez brániaceho hráča presadil Seničan Dolný. Následne vyslal tvrdú strelu na bránku Kelemena. Napriek menším komplikáciám, ktoré po jeho počine nastali, sa skóre nezmenilo. Po hodine hry išiel Kelemen von z bránky, ale loptu zasiahnuť nedokázal. Pred bránou domácich nastala trma vrma, ani z tohto mráčika však nezapršalo. V 66. minúte mohol ísť Zemplín do veľkej šance. Loptu vyhlavičkoval Pavlík do priestoru rohového kopu. V 67. minúte na rohový kop naskočil futbalista v modrom. Nasledoval iba ďalší rohový kop. V 80. minúte skúsil strelu z veľkej diaľky Serečin. Šulla musel zakročiť a vyraziť loptu na rohový kop. Skóre sa menilo o minútu nato. Almási pri rohovom kope vyskočil najvyššie a rozvlnil sieť. Nabíjal mu Dávid Leško - 1:1. V 89. minúte mal dvojitú príležitosť skórovať Serečin. Najprv dokázal loptu vyraziť brankár Šulla, následne ju zrazil na rohový kop Kontár. V nadstavenom čase urobil chybu striedajúci Klec. Nedokázal odvrátiť ľahkú loptu a v podstate vysunul Michalovčana. Toho najprv zneškodnil Šulla, ale proti jeho dorážke bol bezmocný - 2:1 pre východniarov.

Po štyroch nadstavených minútach ostali tri body doma. Zemplín Michalovce zvíťazil nad FK Senica 2:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu