22.08.2015 19:00 CET
0 : 3
(0:1)

Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 0:3

Domáce Michalovce podľahli v 6. kole Fortuna ligy hosťom zo Žitného ostrova vysoko 0:3 (0:1). Duel sledovalo vyše 4000 divákov.

V úvodných minútach sa hral medzišestnástkový futbal a hra ostala v strede ihriska prakticky počas celého prvého polčasu. V 15. minúte odvrátil hlavou po priamom kope súpera Michalík. V 22. minúte bol v dobrej pozícii Szarka, ale rozhodcovia mu odmávali ofsajd. Iniciatívu potom prevzal viac DAC. V 25. minúte odvracali po priamom kope domácich hostia. Do stredu brány strieľal spoza šestnástky Kunca. V 37. minúte prenikol do šestnástky Szarka a popri Raškovi otvoril skóre - 1:0 pre dunajskostredský DAC. V 40. minúte strieľal zvnútra šestnástky Sarr , avšak vysoko nad. Do kabín išli s jednogólovým vedením hostia zo Žitného ostrova.

V 49. minúte nahrával pred bránu Pačinda a Szarka nedočiahol na malom vápne na loptu. Pred sebou mal pritom prázdnu bránu. V 57. minúte napálil Pačinda do bočnej siete. V 62. minúte sa strelou z hranice šestnástky prezentoval Szarka. Gólman Raška prízemnú strelu vyrazil a lopta sa dostala na kopačky Sarra, ktorý ju usmernil do michalovskej bránky - 2:0 pre DAC: Definitíva prišla v 74. minúte. Ľupták sa dostal k lopte v šestnástke, dokázal obohrať obranu domácich a na dvakrát prekonal Rašku. Ten prvú strelu vyrazil, na dorážku však už nestačil - 3:0. Hostia následne podržali loptu na kopačkách na vlastnej polovici. Pred vyše štyrmi tisíckami divákov sa skóre viac nemenilo. DAC Dunajská Streda zvíťazil na Zemplíne, keď domáce Michalovce zdolal vysoko 3:0 (1:0). Toto víťazstvo tímu z juhu Slovenska pomohlo udržať sa v najvyššej časti tabuľky aktuálnej sezóny.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk