22.09.2015 19:00 CET
0 : 2
(0:1)

ŠPORT Podbrezová - Spartak Trnava 0:2

Na Horehroní nič nového, Podbrezovú postihla ďalšia prehra. Zatiaľ teda nezabrala ani nová tvár na lavičke, domáci totiž podľahli aj Trnave a to dokonca na nulu. Všetko podstatné započal Schranz, poistku pridal v druhom polčase Majtán. Železiari tak ostanú poslední aj po vloženom kole.

Práve Trnava bola v minulom kole tým "vinníkom", ktorý spôsobil, že Podbrezová klesla na posledné miesto. Prehrou s Michalovcami sa udial práve tento fakt a preto sa domýci potrebovali pozviechať a Trnave to oplatiť. Lenže, na ihrisku sa toho ani nezačalo veľa diať a andeli už vyhrávali. Schranz na zadnej žrdi si nabehol nikým neatakovaný na center a prudkou placírkou pod brvno otvoril skóre - 0:1. Na druhej strane chcel vyrovnať Podio, no Kamenár bol proti. Rýchly gól hostiteľov ešte viac prikoval k zemi a k nemohúcnosti. Trnava sa teda ani nemusela a nemala kam ponáhľať a náskok si s prehľadom strážila. Čakalo sa na druhý polčas sa buď na obrodenie domácich, alebo poistku pre hostí.

Podobný začiatok mohol mať aj druhý polčas, teda gólový, lenže na Horehroní to jednoducho nejde podľa predstáv. Sabler minul hlavičkou len tesne a veľa si toho už domáci pred bránou Trnavy nie a nie vypracovať. Neuspel totiž ani Pančík a neskôr Vaščák. Po hodine hry sa netrafil opäť ani aktívny Sabler, ktorému chýbal v zakončení potrebný pokoj. Márne skončila aj ofenzíva v 70. minúte s hlavičkovým zakončením Vajdu tesne ponad. Rozhodnutie tak priniesli opäť hostia, Spartak sa dostal do dvojgólového vedenia štvrťhodinu pred koncom. Po centri Čonku sa presadil po rýchlom polobrate Majtán a zvýšil na 0:2. Šesta prehra za sebou v podaní Podbrezovej teda visela vo vzduchu, nič na tom nezmenil ani tlak v závere. Trnava si to ustrážila a necháva Horehroncov naďalej na chvoste tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko