19.04.2016 19:00 CET
2 : 0
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - Spartak Myjava 2:0

ŽP Šport Podbrezová zdolal na domácom ihrisku tretí celok Spartak Myjava 2:0 a pomohol si tak v boji o záchranu.

Prvých desať minút boli lepším tímom domáci. V 26. minúte vydarená akcia hostí začala od Kóňu, ktorý videl na ľavom krídle voľného Machovca. Center ľavého beka našiel v šestnástke Daniela. Ten vzduchom prihral pred prázdnu bránu Sládekovi. Nie ľahkú loptu útočník hostí nedokázal usmerniť do brány a našiel iba Kuciaka. Hlavička hráča Podbrezovej v 29. minúte do bočnej siete bola neškodná.

V 34. minúte to na seba zobral Kochan a nevyšlo mu to. Napálil múr, ale Rendla spadol na hranici šestnástky a hlavný arbiter zapískal faul. Najprv prisúdil poškodenému mužstvu priamy kop tesne spred šestnástky, a potom penaltu. Napokon to bol iba priamy kop, ktorý domáci odpálili nad bránu. V 39. minúte Kochan prestrčil loptu oblúčikom do veľkého vápna, kde si nabehol Viazanko. Ex-Košičan nabil Rendlovi, ktorý trafil iba brvno.

V 56. minúte Peševski prihral Kochanovi, ktorý sa zbavil dvoch protihráčov, ale trafil iba do myjavského brankára. V 62. minúte Podio spred šestnástky trafil po zemi k žrdi - 1:0 pre železiarov. V 65. minúte Myjava zatlačila domácich. Hlavička Sládeka z malého vápna šla tesne vedľa. V 68. minúte Podio zakončil do žrde a odrazenú loptu poslal do brány druhýkrát Vajda - 2:0. V poslednej minúte riadneho hracieho času Viazanko v dobrej príležitosti tesne minul bránu. Po troch nadstavených minútach rozhodca zápas ukončil.

Šport Podbrezová porazil Spartak Myjava 2:0 (0:0) a pripísal si tri body v boji o zotrvanie v najvyššej súťaži.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu