22.08.2015 19:00 CET
1 : 2
(0:1)

ŠPORT Podbrezová - Spartak Myjava 1:2

Podbrezová odštartovala pôsobenie na vynovenom štadióne prehrou. Myjavskému Spartaku podľahla 1:2 (0:1).

V 9. minúte nacentroval Andrič a Vaščák v dobrej pozícii hlavičkoval nad bránu Solničku. O minútu nato domáci brankár vybehol proti Beňovi, ktorý poslal loptu tesne vedľa brány. V 17. minúte sa Vaščák od rohovej zastávky dostal cez Banoviča s Chovancom a Andrezlyho pokus z dobrej pozície zrazili hostia na roh. V 29. minúte center pred Kuciakom pustil Sládek. Brankár Podbrezovej sa dostal do úzkych a vyrazil na roh. V 43. minúte odcentroval Piroška a Podbrezová odvrátila. Na ďalší center naskočil Kóňa a Kuciaka prekonal - 1:0 pre hostí. V závere polčasu boxoval ešte Solnička strelu domácich. Tímy išli do kabín za jednogólového vedenia hostí. Počas prestávky sa klub rozlúčil s hráčmi, ktorí v minulej sezóne ukončili kariéru: Vratislavom Greškom a Jozefom Hanákom.

V 50. minúte Melunovič prebral loptu na šestnástke, otočil sa, ale namieril tesne mimo. Ulička do šestnástky našla Vaščáka vo veľmi dobrej pozícii. Hráč Podbrezovej Solničku prehodil, ale pred bránkovou čiarou odkopol hosťujúci obranca. Podbrezovej sa podarilo vystupňovať tlak. V 58. minúte center Migaľu zľava prepadol defenzívou na voľného Pančíka. Ten si loptu posunul a zrazená strela skončila za chrbtom brankára - 1:1. Daniel si loptu zasekol na hranici šestnástky Migaľu a vystrelil tesne nad brvno. Podbrezová vyvíjala aktivitu smerom dopredu, avšak hosťom vyšiel protiútok. V 75. minúte sa zľava dostal do šestnástky Pekár. Prihral nepokrytému Danielovi, a ten rozhodol - 2:1 pre Myjavu. V nadstavenom čase Pekár ešte trafil žrď a dorážku Kuciak vyrazil. Myjava zvíťazila na Horehroní 2:1 (1:0) a upevnila si pozíciu na vrchných priečkach tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk