25.07.2015 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

ŠPORT Podbrezová - AS Trenčín 0:2

Majster sa nenechal vykoľajiť nahusteným programom a zvládol aj ďalší duel vo Fortuna lige s tromi bodmi na konte. Podbrezová prehrala na nulu, ich vôbec prvý duel v tomto ročníku nepriniesol ani prvý zásah, ani prvý bod. Za hostí sa k zásahu dostali Bero a Van Kessel.

Domácemu tímu, hoci hral prechodne v Brezne, sa príliš nedarilo. Majster im bol nad sily od úvodných minút a vpredu boli absolútne bezzubí. Podobným spôsobom preto ani nemali nárok ohroziť favorita, ktorý na svoju šancu trpezlivo vyčkával. AS pritom mohol viesť už po pár minútach, ale rana Skovajsu mierila po odskoku iba do žrde. Onedlho však majster aj tak viedol a zo zásahu sa mohol radovať Bero. S typickým prehľadom si v pokutovom území úplne voľný zvolil presnú strelu k bližšej žrdi a Kuciak po teči kapituloval - 0:1. Domáci bojovali, aj keď loptu len málokedy mali vo svojej moci. Asi najviac aktívny bol Gál-Andrezly, po polhodine hry prvýkrát slabšou strelou trafil bránku a v závere polčasu namieril nad bránu.

Viac sa železiarom začalo dariť po prestávke, keď si postupne vynucovali aktivitu pred bránou favorita a začali hrýzť. Potrebovali minimálne vyrovnať a tak ukazovali oveľa viac. Vajda pár minút po hvizde skúsil niečo s výsledkom urobiť, Šemrinec však aj s pomocou obrany udržal čisté konto. Gál-Andrezly nepochodil o niečo neskôr na to, hostia naďalej odolávali. Šancu však mali aj oni, po polhodine hry Kuciak svoj tím podržal, keď voči nemu neuspel Jairo. Avšak, vyrazenú loptu Van Kessel z diaľky usmernil do prázdnej bránky - 0:2.

O minútu neskôr mal gól na nohe Jairo, to by však už bol príliš tvrdý trest za snahu domácich, keby skóroval. Zmierniť prehru sa ešte snažili Vajda i Almaský, Šemrinca však neprekvapili a 'hladných' divákov nepotešili. Trenčania v posledných minútach už náskok pohodlne udržiavali a Guba dokonca mohol pridať ešte jeden zásah. Jeho rana ale mierila iba do žrde. Trenčín tak zatiaľ v lige ani raz neinkasoval, pričom má plný počet bodov na konte. Podbrezová hrala kvôli odloženému duelu len prvýkrát a na body i góly si bude musieť počkať.

Autor: Ľubomír Hudačko