03.10.2015 17:00 CET
2 : 1
(2:0)

Spartak Trnava - Spartak Myjava 2:1

Trnava si na domácom trávniku poľahky poradila s kopaničiarmi z Myjavy. Spartak Trnava vyhral nad Spartakom Myjava 3:0 (2:0).

Už v druhej minúte potiahol po pravej strane Mikovič a našiel voľného Majtána. Bývalý hráč majstrovskej Žiliny odcentroval pred bránu. Zakončoval Ivan Schranz - 1:0.V 10. minúte hlavičkoval Godál. Jeho pokus zmaril Hruška v bráne hostí. Bol to zároveň prvý zákrok hosťujúceho gólmana. V 28. minúte sa do veľkej príležitosti dostal opäť Mikovič. Prevzal loptu pred šestnástkou, obišiel obrancu a vystrelil po zemi. Chýbala presnosť. V 40. minúte vyrazil dopredu Godál. Pred šestnástkou hostí našiel Schranza, ktorý odcentroval do ohňa. Loptu si do vlastnej brány poslal v sklze Marček - 2:0. Vzápätí prišla šanca na druhej strane: Daniel trafil centrom brvno, Kamenár sa lopty nedotkol. V poslednej minúte prvého polčasu zahrávali hostia priamy kop takmer z autovej čiary. K hlavičke pred Kamenárom sa dostal osamotený Kóňa, ale poslal loptu nad. Do kabín išli teda tímy za dvojgólového vedenia domácich.

Päť minút po obrátke Godál vyhral súboj s útočiacim hráčom, jeho malú domov trochu zaspal Kamenár a strelu do brány jeden z Myjavčanov. Na bránkovej čiare zastúpil gólmana Čonka. Mikovič prešiel v 61. minúte cez polovicu ihriska, obišiel po ceste asi štyroch súperov a takmer sa dostal k strele. Slančík po ňom dôrazne sledoval loptu a Kamenár chyboval, ale nový hráč na ploche ho nedokázal potrestať. Casado trafil žrď. V 67. minúte Sládek po súboji v pokutovom území spadol a kopala sa penalta. Loptu si postavil samotný bývalý hráč Trnavy a pokutový kop premenil - 1:2 z pohľadu Myjavy. V 80. minúte lopta z centra našla Sládeka, ktorý vo veľkej príležitosti trafil do Kamenára. V 83. minúte strelu toho istého hráča Kamenár vytlačil.

Trnava vyhrala nad Myjavou 2:1 (2:0) a minimálne na deň, kedy svboj zápas dohráva Dunajská Streda, poskočila na 6. miesto Fortuna ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk