09.04.2016 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - FK Senica 2:0

Spartak Trnava potvrdil papierové predpoklady a Senicu na domácom trávniku porazil 2:0 (1:0).

V deviatej minúte predviedli Trnavčania peknú akciu. Cez stred sa lopta dostala na ľavú stranu k Čonkovi, ktorý centroval na Tambeho. Robustný útočník zakončoval hlavičkou, ale gólman Šulla jeho zakončenie chytil. V 32. minúte zahrávala priamy kop Senica. Po sérii hlavičkových súbojov poslal loptu na Tambeho Depetris a ten si ju prikryl. Akcia Trnavy skončila v šestnástke hostí. Tam padol Kadlec a pýtal si penaltu. Rozhodca však jeho želanie nevypočul. V 39. minúte si kapitán domácich Mikovič našiel v šestnástke dobrú pozíciu a centrovaná lopta skončila za Šullovým chrbtom - 1:0. Po dvoch nadstavených minútach prvý polčas skončil.

Dve minúty po obrátke prišiel druhý gól Martina Mikoviča. Trnavský útočník si nabehol a strelou po zemi nedal Šullovi šancu - 2:0. V 51. minúte sa do veľkej príležitosti dostali hostia. Po Leškovom centri zľava trafil Hromada do žrde Jakubechovej brány. Stav však ostal 2:0 pre Spartak. V 55. minúte Košťál vysúval Mikoviča, no dvojgólový strelec sa do zakončenia nedostal. Strelu na brankára Senice vyslal Tambe, ale bola iba propagačná. Šulla si pripísal ľahký zákrok. V 71. minúte pred Morongom odhlavičkoval Godál a Jakubech bol na jeho zákrok pripravený: Trnava sa dopredu dostala po odkope posledného menovaného. V 84. minúte sa zdalo, že Záhoráci boj o body definitívne vzdali. Hrali najmä domáci. V nadstavenom čase na brankára bežal Mikovič sám, ale jeho príležitosť zavŕšiť hetrik ukončil odmávaný ofsajd.

Spartak Trnava porazil v 26. kole Fortunaligy FK Senicu 2:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu