31.10.2015 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

Spartak Trnava - FK Senica 0:1

Trnava napriek platonickému tlaku v druhom polčase prehrala na domácom ihrisku so Senicou 0:1. Gól padol ešte v prvom polčase.

Krátko pred zápasom Čonku na ľavej strane nahradil Hanzel. Na pravej strane obrany sa zas objavil Tomáš Majtán. V 10. minúte Halilovič po druhýkrát stratil loptu a bola z toho kontra hostí. Majtán v obrane dobre prečítal hru. V 11. minúte Depetris dostal pred šestnástku loptu od Hanzela, posunul ju na Halilovča, ktorý zaváhal. Mikovič ju opäť vybojoval, ale obrana Senice už bola pripravená. Šulla prebral malú domov a musel pred Mikovičom rýchlo odkopnúť. V 23. minúte Casado pri svojej prvej akcii našiel Depetrisa, ktorý poslal loptu doľava. Na center skákal Baéz a súboj prehral. V 26. minúte zahrávala Senica priamy kop Senice, no lopta, letiaca do šestnástky, nenarobila Spartaku problémy. V 31. minúte si loptu na značku pokutového kopu po faule na jedného zo zakončujúcich Seničanov postavil Jakub Hromada a brankár neuhádol stranu - 1:0 pre hostí. Už o minútu smeroval pred Šullu center a Ivan Schranz takmer dokopol loptu do siete. Obrana bola pri lopte skôr. V 40. minúte vystrelil Schranz, ale jeho pokus bol zblokovaný a Šulla loptu v pokoji zobral do rúk.

V 47. minúte padol v šestnástke Majtán, ale rozhodca nezapískal. V 54. minúte ten istý hráč centroval sprava a zakončoval Mikovič. Strela mierila tesne mimo. Na pravej strane v dobrej šanci zakončoval Kalabiška, Kamenár vyrazil a rovnako zneškodnil dorážku ďalšieho Seničana z niekoľkých metrov pred ním. Krížnu strelu Mikoviča Šulla vyrazil na roh. Odrazená lopta sa o chvíľu znovu dostala k nemu, no Mikovič zhruba zo siedmich metrov netrafil bránu. Trnava centrovala a strieľala zdiaľky, tieto pokusy však končili ďaleko preč. Trnava viac držala loptu, ale skóre sa nemenilo. V nadstavenom čase ešte v ťažkej pozícii poslal loptu do rukavíc Šullu Schranz.

V 15. kole Fortuna ligy Trnava prehrala na domácom ihrisku so Senicou 0:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk