05.12.2015 18:20 CET
1 : 1
(1:0)

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:1

V poslednom jesennom kole súťaže remizoval Spartak Trnava na domácom trávniku s vedúcim celkom tabuľky AS Trenčín 1:1, keď domáci dohrávali zápas bez vylúčeného Godála.

V 2. minúte sa po pravej strany dostal do zakončenia Schranz. Tvrdo vypálil a brankár Šemrinec jeho pokus zrazil iba na rohový kop. V 28. minúte prihrávka našla vpredu Schranza, ktorý vystrelil. Na bránku hostí poslal strelu, ktorú Šemrinec v páde vyrazil. V 30. minúte bola Trnava opäť vo veľkej šanci. Na ľavej strane si loptu k stredu posunul Majtán a vypálil. Šemrinec vyrazil a následne sa k lopte dostal Janečka. V ťažkej pozícii vo výskoku ju hlavou zrazil nad brvno. V 32. minúte po zemi vypálil Bero. Kamenár zakročil a vyrazil. V 41. minúte Šulek zahral v šestnástke rukou a rozhodca odpískal pokutový kop pre domáci Spartak. Ten zahral Harba a zakončil do opačnej strany, než ako sa hodil Šemrinec - 1:0 pre domácich. Do kabín schádzali Trnavčania za jednogólového vedenia.

V 60. minúte Tóth netrafil pri odkope loptu a dvaja Trenčania išli na jedného. Rabiu neprihral Kesselovi a jeho zakončenie Kamenár vyrazil. Už o minútu vysunuli Trenčania do sólo nájazdu Wesleyho. Prvé zakončenie Kelemen zasiahol, ale druhý pokus smeroval prudko k žrdi - 1:1. Prešli štyri minúty a druhú žltú kartu dostal Godál. Trnava tak ostala v poli o hráča menej. V 72. minúte bengálske ohne zahalili štadión dymom a rozhodca Kružliak prerušil zápas. Pauza v hre trvala dve minúty. Trenčín si napriek početnej výhode nedokázal vytvoriť vyložené príležitosti. Na opačnej strane mala rovnaký problém oslabená Trnava.

V poslednom jesennom kole Fortuna ligy remizoval Spartak Trnava s úradujúcim majstrom AS Trenčín v domácej Arene 1:1 (1:0). Hráči AS budú zimovať na čele tabuľky. S akým náskokom, ukáže zajtrajšia dohrávka Slovana so Žilinou. Trnava klesla na šiestu priečku o skóre za Dunajskú Stredu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu