15.08.2015 19:00 CET
2 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - Zemplín Michalovce 2:1

Kopanice tentoraz odolali a fanúšikovia videli druhú výhru v sezóne. Odniesol si to nováčik z Michaloviec, keďže im jediný, ale zato exportný gól na body nestačil. Prvýkrát sa v novom drese presadil Juraj Piroška, aj vďaka nemu Myjava triumfovala 2:1.

Prvú možnosť vyskúšal premeniť na gól hosťujúci Regáli, mieril vedľa. Tímy sa dopredu príliš nehrnuli a diváci na gólové šance čakali dlhé minúty. Typický duel medzi šestnástkami preto príliš divákov do deja nevtiahol. Až po polhodine hry sa do šance chcel dostať Sládek, včas mu v tom zabránila obrana. Hamušak neskôr na druhej strane nepochodil svojou strelou kvôli bloku Jánošíka. Kopaničiari v závere úvodného dejstva pritlačili súpera a v 42. min. minul bránu strelou z uhla Pekár. Gól do šatne napokon hostia inkasovali v poslednej minúte a to po zmätkoch a odrazenej lopte. Tá sa dostala k Jurajovi Piroškovi a do prázdnej brány nemal problém skóre otvoriť - 1:0.

Po zmene strán Michalovce potrebovali hrať útočnejšie a aj preto skúsil hlavičkovať do čierneho Hamuľak. Kanonierovi to ale nepadlo, brankár sa nachytať nenechal. Podobne na tom bol aj tentoraz neúspešný Regáli a skóre sa preto nemenilo. Východniarom potom situáciu značne skomplikoval po druhej žltej Hamuľak a to bola voda na mlyn pre Myjavu. Pätnásť minút pred koncom prihral pred bránu hostí Chovanec a pred Danielom odvrátil na bránkovej čiare Kira. O minútu pálil tesne vedľa brány Kolár. V 78. minúte Pekár nahrával do šance, tam obrana Michaloviec zazmätkovala a lopta sa pred prázdnu bránu dostala k Danielovi. Nemal problém upraviť na 2:0. Avšak, onedlho nádhernou ranou z diaľky do vinkľa namieril Šimčák a Zemplín ešte bol v hre - 2:1. No veľa času im už neostávalo a domáci si víťazstvo postrážili. Predbežne sa posunuli na druhé miesto za prvým Trenčínom.

Autor: Ľubomír Hudačko