21.11.2015 17:00 CET
2 : 1
(1:1)

Spartak Myjava - ŠPORT Podbrezová 2:1

Na kopaniciach opäť zavládla radosť, domáca Myjava si totiž poradila s outsiderom z Podbrezovej a vydrela výhru 2:1. Rozhodujúci gól dal dvadsať minút pred koncom Sládek, hostia sa naďalej potulujú len na chvoste tabuľky. Naopak, Spartak bojuje o prvú štvoricu.

Prvú šancu v zápase mal Daniel, ale hostia ešte neinkasovali. Neskôr sa zastreľoval na druhej strane Gal-Andrezly, no mieril len vedľa. Po štvrťhodine hry ale domáci naklonili misky váh na svoju stranu a to po presnom zásahu prebudeného Škutku. Kuciak strelu neudržal a preto sa bývalý kanonier Košíc presadil na 1:0. Viac tak smerom dopredu potrebovali hrať hostia a veruže to zobrali za svoje dôležité rozhodnutie. Taký Rendla mohol o niečo neskôr vyrovnať, ale mieril po teči len vedľa. O tri minúty sa dostal za obranu Vaščák, loptu z jeho kopačky zastavila až žrď a o chvíľu mieril privysoko Gal Andrézly. Po polhodine hry sa toho dialo dosť, veď Sládek aj Kóňa mohli zvýšiť vedenie, no nepodarilo sa im to. A mohlo ich to poriadne mrzieť, pretože udrelo na druhej strane. Kochan namieril v závere polčasu presne vo svojej šanci a vyrovnal na 1:1.

To hosťom dodalo sily, pretože po prestávke boli karty rozdané rovnomerne. Vaščák dokonca mieril veľmi nepríjemne pár minút po zmene trán, ale Hruška neinkasoval. O pár chvíľ na to sa blysol zákrokom pri zakončení Gala Andrezlyho. Tesne vedľa mieril následne aj Kupčík, ofenzívne poňatie však vo vyrovnanom súboji zobrali za svoje oba tímy. Sládekovi sa následne nepodarilo voči Kuciakovi uspieť a to platilo aj po hodine hry v ďalšej šanci. O pár okamihov na to ale ten istý hráč napokon využil šancu, keď center Daniela usmernil do siete na 2:1. Desať minút pred koncom ešte prišla šanca Bílovského, Kuciak ale vyrazil. To mohol potrestať Škutka, ale nemieril presne. Tri body ale aj tak ostali doma a to znamená druhú výhru Myjavy v rade. Bojuje o prvú štvorku, zatiaľ čo hostia sa potácajú stále len na chvoste tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko