19.07.2015 19:00 CET
4 : 2
(3:2)

Spartak Myjava - Spartak Trnava 4:2

Súboj dvoch Spartakov ovládla Myjava, v prvom kole Fortuna ligy nasúkala "staršiemu" konkurentovi štvorku a berie tri body. Hosťom nepomohli ani dva zásahy kapitána Erika Saba. Hrdinami kopaničiarov boli štyria rôzni strelci.

Na strane andelov sa hneď v základe ocitol navrátilec Janečka, hostitelia pre zmenu vytiahli do boja aj skúseného Kóňu, Piroška ešte nehral pre nedoladenie papierov. V zápase samotnom sa bolo na čo pozerať, ofenzívne divadlo začalo už po niekoľkých minútach. Jakubechovi sa nepodarilo pokryť štandardku, čo Marček využil na úvodný zásah - 1:0. Trnavu tento moment zaskočil a dlho sa dopredu nie a nie dostať. Uplynula však takmer polhodina hry, keď Sabo po ruke domáceho hráča v šestnástke kopal penaltu a vyrovnal na 1:1.

Kopaničiari sa však takmer okamžite dostali k ďalšiemu výpadu a Bílovský zakončil akciu Sládeka na 2:1 celkom pohodlne. Ešte v prvom polčase sa však naďalej hralo hore dole a odmenu si pre zmenu vybojovali jarábkovci. Sabo výborne zužitkoval Mikovičovu snahu a bolo opäť vyrovnané - 2:2. Posledné slovo pred prestávkou napokon mali Pekár, keď z ďalšej štandardky nedal šancu Jakubechovi a Myjava viedla 3:2.

Diváci si rozhodne prišli na svoje a očakávali podobný priebeh aj po zmene strán. Trnava musela dvakrát striedať a niečo teda so situáciou urobiť. Nešlo to ale podľa predstáv a Myjava udrela aj štvrtýkrát. Odrazenú loptu Sládek dopravil do siete a jeho tím tak vyhrával už 4:2.

Trnave to na pohode vôbec nepridalo a na súpera stále strácala minimálne jeden krok. Bolo tomu tak aj v prípade strely Čonku, mierila totiž len do brvna zo štandardnej situácie. Naopak, ešte horšie to s hosťami mohlo byť po šanci Pekára, aj on mieril len do konštrukcie brány. Piaty zásah domáci ale nepridal. Nepochodil vo veľkej šanci ani Kolár, ale Myjava si priaznivý výsledok bez výraznejších problémov udržiavala. V 76. minúte sa Sládek vyhol ofsajdovej pasci, rútil sa sám na Jakubecha, ten však dobrým vybehnutím jeho šancu zmaril. Aj preto tri body ostali doma, po výhre 4:2 sa v zápase plnom na góly radovali hrnčárovci.

Autor: Ľubomír Hudačko