23.04.2016 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Myjava - FC Zlaté Moravce 1:0

Na kopaniciach Myjava privítala Zlaté Moravce. Spartak potvrdil vyššieu postavenie v tabuľke aj súčasnú formu a ViON zdolal 1:0 (1:0).

Diváci videli veľkú príležitosť už v šiestej minúte. Daniel lotpu zaviezol do šestnástky, kde prihrával na Sládka, ale tesne pred ním hostia prihrávku zrazili na roh. V dvanástej minúte si Sládek v šestnástke nabil so Škutkom a prudko vypálil. Kováč reagoval nedostatočne a Sládek tak otvoril skóre - 1:0. Už o dve minúty Beňo sprava poslal center priamo pred stred bránky, kde došlo i k zakončeniu. Kováč však ostal pozorný a loptu pokryl. V 42. minúte sa k streleckému pokusu prebojovali hosťujúci hráči. Autorom zakončenia bol zrejme Karlík, avšak lopta z jeho kopačky spoza šestnástky letela vedľa pravej žrde.

Dve minúty po obrátke mohla znova skórovať Myjava. Škutka sa v šestnástke dostával k nebezpečnej strele, ale v poslednej chvíli zasiahol Pintér a odzbrojil ho. Bočnú sieť trafil v 54. minúte Daniel. V 69. minúte sa po centri do vápna klbko hráčov snažilo o hlavičku. Loptu netrafil ani jeden z nich. Lopta následne odskočila mimo bránky. V 74. minúte z ľavej strany prudko po zemi vypálil Orávik, na čo Myjavčania reagovali iba zrazením na rohový kop. V 81. minúte prišiel center hostí a doplachtil do rukavíc Hrušku. Bola to tak de facto prvá strela hostí v zápase. V 90. minúte sa hosťom predsa len mohlo podariť vyrovnať. Zlatomoravčania dostali loptu do šestnástky po zemi z pravej strany. Odtiaľ prihrával Majkič na Slančíka, avšak pri zakončení druhého menovaného zdarne zakročil Hruška.

Myjava ustrážila jednogólové víťazstvo a Zlaté Moravce porazila jednogólovým rozdielom 1:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu