07.05.2016 18:20 CET
3 : 0
(1:0)

Spartak Myjava - DAC Dunajská Streda 3:0

Tri kolá pred koncom zvíťazil tretí celok fortunaligovej tabuľky nad Dunajskou Stredou 3:0 (1:0).

V 14. minúte rozvlnil sieť Marček. Jeho gólovú radosť prekazil čiarový rozhodca, ktorý odmával ofsajd. V 19. minúte sa k lopte dostal Sládek. Dokázal sa uvoľniť a zakončiť, ale jeho strelecký pokus skončil mimo brány. Tujvel tak zasahovať nemusel. V 31. minúte mal veľkú príležitosť na zmenu skóre Pekár. Zo siedmych metrov v stopercentnej šanci prestrelil bránu. Už o minútu nato presným sklzom Pekár otvoril skóre po presnej prihrávke Daniela - 1:0. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil.

V 55. minúte nacentroval Pekár do päťky, kam si zbehol Bílovský a volejom zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0. V 61. minúte prišiel k lopte Pačinda, uvoľnil sa cez dotierajúceho brániaceho hráča, ale strelecký pokus Dunajskostredčana bol veľmi nepresný. Nasledoval odkop od Hruškovej brány. V 67. minúte Ljubicić vystrelil z diaľky, ale jeho tvrdý projektil zachytil Kóňa. V 69. minúte Pekár centrom našiel voľného Marčeka. Ten už nemal z dobrej pozície problém poslať loptu za bezmocného Tujvela - 3:0. V 71. minúte bola na konci akcie hostí strela Pačindu, ktorej chýbala razancia. Technická strela Daniela skončila tesne nad brvnom. V 87. minúte Ľupták vošiel do vápna a našiel lepšie postaveného Pačindu. Ten ľavačkou netrafil bránu Matúša Hrušku. V nadstavenom čase sa po zákroku na Černáka mohol pískať pokutový kop, no nestalo sa tak.

Spartak Myjava porazil Dunajskú Stredu vysoko 3:0 a zdá sa, že už ho máločo môže pripraviť o historicky najlepšie umiestnenie v tabuľke najvyššej súťaže.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu