27.09.2015 17:00 CET
3 : 1
(1:1)

Slovan Bratislava - ŠPORT Podbrezová 3:1

Naďalej to Podbrezovej nejde podľa predstáv, tentoraz si vylámala zuby na Slovane. Pasienky videli štvorgólový duel, v ktorom triumfovali domáci v pomere 3:1. Góly belasých dali traja rôzni hráči, hostia po prehre, pochopiteľne, naďalej ostávajú v tabuľke poslední.

Dohrávka jedenásteho kola uzavrela prvú tretinu súťaže, po ktorej je na čele AS Trenčín. Slovan, ako jeden z možných ašpirantov na titul sa po výhre s outsiderom z Podbrezovej momentálne pohybuje na pozíciách v prvej štvorke. Ešte lepšie je však na tom aj napríklad Myjava. Duel proti Železiarom však nebol atraktívny od úvodných minút, tímy sa spočiatku skôr iba spoznávali. Vittek napriek tomu mohol otvoriť skóre okolo štvrťhodiny hry, lenže v nájazde neuspel. Potom nemieril presne po pase Vaščák na druhej strane a tesne vedľa zo štandardky mieril Milinkovič. O minútu však favorit viedol, keď Vittek pekne adresoval spätnú prihrávku Gonzalezovi a ten z hranice šestnástky prízemnou strelou otvoril skóre - 1:0.

Slovan následne ubral z plynu a ešte v prvom dejstve preto skúsili niečo s výsledkom urobiť aj hostia. Mikinič mohol vyrovnať po polhodine hry, lenže neuspel a potom sa lopta po akcii pred bránou ešte vrátila do šance, čo využil Kupčík presnou hlavičkou na 1:1.

Zdalo sa, že to môže Horehroncov nakopnúť a pred druhým polčasom boli karty rozdané rovnomenným dielom. Slovan však potreboval reagovať na výhry Myjavy či Žiliny a preto sa ponáhľal dopredu takisto. Vittek bol pri chuti a šancu mal na zmenu skóre v 57. minúte. Bol však z uhla a preto sa mu uspieť podľa predstáv nepodarilo. O niečo neskôr mu však obrana ponúkla loptu ako na podnose a do prázdnej brány upravil na 2:1. Najbližšie sa potom šanca zrodila až štvrťhodinu pred koncom, hostia sa opäť dopustili hrubej chyby a to Slovan využil Priskinom ďalším zásahom do prázdnej brány na 3:1. Tri body tak ostali doma, Slovan stíha tretiu Myjavu. Naopak, Železiari ostávajú poslední a prehrali siedmy duel v rade.

Autor: Ľubomír Hudačko