20.04.2016 17:55 CET
4 : 1
(2:0)

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 4:1

Katastrofálna obrana Trnavy ponúkla Slovanu tri body ako na podnose, takže útok na prvú priečku v podaní belasých naďalej pokračuje. Dvakrát sa presadili kanonieri Zreľák s Vittekom, za hostí skóroval len Róbert Jež.

Nebol to dobrý deň pre Trnavu, pretože tej sa nedarilo od začiatku zápasu a po hrubých chybách pred Jakubechom inkasovala už v 5. minúte. Vittekovi stačilo len počkať na zmätky obrancov a do prázdnej brány poslal loptu potom, čo vyškolil aj brankára - 1:0. Slušná divácka návšteva a na pomery Pasienkov priam rekordná videla dobrý futbal a najmä domáci cítili formu a dobrú pohodu po rýchlom góle. Jež mohol vyrovnať o pár minút, ale nevyužil center Mikoviča. Zaujímavé nožničky skúsil neskôr Depetris, no neuspel a pískal sa ešte aj ofsajd. Potom sa peknou strelou po akcii naľavo prezentoval Zreľák a upravil na 2:0. Keďže neskôr neuspel na druhej strane Jež, do kabín sa šlo za priaznivého stavu pre belasých.

Od Trnavy sa pred zápasom čakalo oveľa viac, ale prestížne derby mali jasne pod palcom hráči domácich. Tesne po prestávke blo navyše už rozhodnuté, pretože Zreľák hlavičkou upravil po centri na 3:0. Celok bojujúci o titul sa prakticky už nemal kam ponáhľať a Spartak sa nedostával do šancí, ojedinelá šanca Mikoviča skončila nad. Jakubech si neskôr poradil s akciou Kubíka s Crnkičom a potom sa radoval so spoluhráčmi zo zníženia Ježom. Skvelú strelu namieril do čierneho a zároveň na 3:1. Slovan odpovedal ďalšou nenápadnou akciou a napriek početnej nevýhode sa dvaja hráči domácich postarali o štvrý gó. Kubík bez problémov odcentroval a Vittek sa nemusel ani pohnúť, aby hlavičkou prekonal Jakubecha na 4:1. V závere mohol korunovať hattrick Zreľák, ale trafil len brvno. Slovan však vyhral rozdielom triedy, Spartak ukázal najmä chyby v obrane. Boj o titul je stále otvorený.

Autor: Ľubomír Hudačko