26.07.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1

Slovan Bratislava po výhre v úvodnom kole v Zlatých Moravciach podľahol doma Myjave 0:1 (0:1). Myjava si udržala neporaziteľnosť.

V 5. minúte Milinkovič zahrával štandardku od ľavej postrannej čiary. Cnetroval na zadnú žrď, lopty sa nikto nedotkol a Solnička reagoval na poslednú chvíľu. V páde loptu vyrazil spred čiary. O minútu nato Mészáros unikal sám na bránu a v poslednej chvíli ho pred Solničkom zrazil zozadu na zem Banovič, ale penalta sa nepískala. Mészáros mohol zakončovať, rozhodca Vnuk však do píšťalky nefúkol. V 12. minúte po dlhej prihrávke sa medzi stopérmi Slovana objavil nepokrytý Sládek. Vystrelil k pravej žrdi, Mucha vytlačil končekmi prstov na roh. V 22. minúte Mészáros vyslal tiahlu strelu k pravej žrdi, ktorú ale minul. Pekár po peknej kombinácii hostí prihral Sládekovi, ktorý to skúsil strelou falšom a Mucha boxoval. Následná dorážka Pekára bola nepresná. Myjava mohla potrestať faul na Chovanca: Pekár našiel pred päťkou Sládeka, ktorý hlavičkoval chrbtom k bráne. Lopta minula ľavú žrď.

V 36. minúte prešiel Pekár cez Podaného a mal pred sebou už len Muchu. Bolo to v ostrom uhle, Pekár strieľal prakticky z hranice bránkovej čiary. Loptu z čiary odvracal Hudák. Neurobil to však dôrazne, lopta zostala pred opustenou bránkou Slovana, kde sa najlepšie zorientoval Sládek a dotlačil loptu za čiaru - 0:1. Po prihrávke Pekára si loptu pred Muchom prebral Sládek a z ostrého uhla obstrelil domáceho gólmana, ktorého na bránkovej čiare zastúpil Gorosito. Po odrazenej lopte ešte pálil Pekár, jeho prudkú strelu Mucha vyboxoval. Po postupnej kombinácii strieľal zo šestnástky Daniel a Mucha v protipohybe vyrazil. Následný pokus Marčeka bol nepresný.

Dve minúty po obrátke Kubík spracoval dlhý center na ľavej strane šestnástky a našiel v jej strede Oršulu. Ten strieľal osamotený pred Solničkom. Brankár hostí jeho pokus do protipohybu vykopol pravou nohou. V 52. minúte sa po centri Milinkoviča na zadnej žrdi dostal k lopte Mészáros a trafil "koníčkom" tesne vedľa pravej žrde. V 65. Minúte po centri z rohu skákali pred päťkou dvaja voľní hráči v belasých dresoch. Loptu trafil Gorosito a zblízka mieril tesne vedľa žrde. Myjava po odvrátenom rohu previedla brejk, dopredu sa vydali traja hráči v žltom proti jedinému obrancovi. Pekár si na pravej strane počkal a krížnou prihrávkou našiel v strede šestnástky Sládeka. Útočník hostí vystrelil do protipohybu a už dvíhal ruky nad hlavu, brankár domácich ale zasiahol pravou rukou a udržal loptu pred čiarou.

Myjava v 71. minúte zahrala ďalší brejk. Zakončiť chcel Pekár, no v šestnástke ho zastavil Kotula. Pokutový kop sa napriek žiadostiam hostí nepískal. V 75. minúte Mészáros našiel v strede šestnástky Vitteka, ktorý priťukol Milinkovičovi. Kapitán Slovana sa oprel do lopty a strelu, smerujúcu do pravého horného rohu, Solnička vytlačil. Po druhej žltej karte sa v 82. minúte porúčal z trávnika domáci Kubík. Tú videl pravdepodobne za prifilmovanie pádu v šestnástke Myjavy. Po strele z uhla z pravej strany brankár domácich vyrazil na roh.

Skóre sa už nemenilo, a tak Slovan podľahol kopaničiarom gólom z 1. polčasu 0:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk